Uważasz, że komornik zabiera ci zbyt wiele pieniędzy

Zauważyłeś, iż komornik z twojego konta bankowego zajął więcej pieniędzy niż ma ku temu swoistą możliwość a tym samym dostrzegłeś że zajęcie komornicze dotyczy również minimalnej krajowej z której jest ona zwolniona?

Oczywiście niestety komornicy często w taki a nie inny sposób starają się wymusić na nas nie tylko potrzebę spłacenia zobowiązania ale też wykorzystania na ten cel środków jakich nie mogą przejmować lub blokować.

Dlatego pora najwyższa zacząć działać i co najważniejsze nie godzić się na taki stan swoistej rzeczy, skierować wniosek o to aby rozwiązać taki właśnie problem. Pewnie, że komornicy często działają też poprzez wdrażanie automatycznym czy też konkretnych rozwiązań, jakie doprowadzają do takich sytuacji w których nijako jesteśmy poszkodowani. Z tego też powodu należy poinformować pod postacią adekwatnego wniosku samego komornika, iż minimalna krajowa to kwota która nie ulega w twoim przypadku jego zajęciu. Dodatkowo przedstawić dokumenty odnoszące się nie tylko do miejsca zatrudnienia, ale też uzyskiwania z tego tytułu wynagrodzenia, formy prawnej samej umowy czy też wszystkiego co potrzebne aby udało się nam rozwiązać taki właśnie problem. Pamiętajmy, że prawo w takich sytuacjach oraz przypadkach stoi po naszej stronie, i tak naprawdę nie powinniśmy się godzić na to aby komornik przejął więcej pieniędzy niż może to zrobić. Jednak trzeba być tego świadomym, a wiele osób tak naprawdę właśnie z tym ma największy czy też wręcz nie lada dylemat, brak wiedzy o prawie zajęcia komorniczego z rachunku bankowego oraz środków które na niego trafią to coś co trzeba zmienić.

Uważasz, że komornik zabiera ci zbyt wiele pieniędzy

Pamiętaj o kwocie wolnej od zajęcia komorniczego

Zawsze oraz w każdym przypadku, gdy posiadamy zajęcie komornicze trzeba pamiętać właśnie o minimalnej kwocie wolnej od zajęcia komorniczego, zwłaszcza w nawiązaniu do najniższej krajowej uzyskiwanej w ramach umowy o pracę. Przygotowanie wniosków i dokumentów jakie dostępne są pod adresem internetowym odpowiedź do komornika na zajecie minimalnej krajowej to klarowne posunięcie do tego, co w takim momencie lub sytuacji powinniśmy zawsze zrobić.