Microsoft Office dla użytkowników domowych i uczniów

Microsoft Office to pakiet oprogramowania, które wykorzystywane jest w biurach, szkołach, ale też w domach.

Jednak nie w każdym miejscu są takie same potrzeby. Uczniowie czy użytkownicy w domach nie mają tak rozbudowanych potrzeb, jak pracownicy firm. Nic dziwnego, że producent przygotował różne wersje pakietu.

Microsoft Office w wersji podstawowej

Korzystając z komputera w domu najczęściej wykorzystywany jest program do pisania, Word. W szczególnych sytuacjach zdarza się, że sporadycznie wykorzystywany jest także excel. W przypadku uczniów zakres ten może być nieco szerszy, ponieważ podczas edukacji szkolnej dzieci uczą się podstaw obsługi PowerPointa oraz w niektórych sytuacjach Acessa. PowerPoint jest bardzo przydatnym programem, gdyż pozwala przygotowywać prezentacje. Dobre opanowanie podstawowych programów pakietu jest dla wielu osób podstawą w późniejszej, zawodowej pracy.
Należy pamiętać, że pakiet udostępniany jest w oparciu o płatną licencję. Istnieje możliwość jego zakupu wraz ze sprzętem komputerowym, ale jeśli nie skorzystano z takiego wariantu to nic straconego, istnieje możliwość zakupienia Microsoft Office w późniejszym czasie. Microsoft Office cena zależy od tego, jak bardzo rozbudowany będzie pakiet.

Dlaczego warto wybrać Microsoft Office dla użytkowników domowych i uczniów?

Korzystanie z płatnego pakietu biurowego od Microsoft Office to sposób na dostęp do renomowanych i powszechnych, znanych na całym świecie programów. Ich uniwersalność jest doskonałą zaletą, ale to nie wszystko! Zakup klucza aktywacyjnego do pakietu Microsoft Office pozwala uzyskać nie tylko odpowiednio wygenerowany kod, ale umożliwia pobranie oprogramowania ze źródła sprawdzonego i bezpiecznego. Co więcej, dostęp ten obejmuje pełną wersję oprogramowania oraz wsparcie techniczne, często tak potrzebne użytkownikom.
Ogromną zaletą programów znajdujących się w pakiecie Microsoft Office jest dopasowanie do codziennych potrzeb i wymagań użytkowników. Świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie pewnych szablonów, które są często wykorzystywane przez użytkowników, np. w przypadku PowerPointa istnienie możliwość stworzenia własnej prezentacji, od podstaw lub skorzystania z jednego z szablonów. Dostępnych jest kilka wariantów, w których automatycznie ustawione jest m.in. tło, slajd początkowy itp., a każdy kolejny slajd tworzony jest w takim samym stylu, co pozwala na utrzymanie spójności całego projektu.
Przed zakupem należy zwrócić uwagę na to, jaką wersję systemu operacyjnego posiada użytkownik. Np. Microsoft Office 2016 będzie kompatybilny z systemami Windows w wersji 7, 8, a także 10.