Urządzenie do otwierania wina

Z pewnością w wyposażeniu naszej kuchni powinien znaleźć się korkociąg do wina, dzięki któremu będziemy mogli wyciągnąć korek z butelki.

Oczywiście możemy wykorzystać różne modele korkociągów, klasyczny, który będziemy wyciągali ręczne, lub też mogą być to elektryczne korkociągi, które znacznie ułatwiają otworzenie każdej butelki. Z pewnością ich zaletą jest możliwość precyzyjnego wkręcenia się w korek oraz jego wyciągnięcia. Dzięki temu nie naruszymy korka, nie wleci on do butelki.

Urządzenie do otwierania wina

Elektryczny otwieracz do wina

Niekiedy korek z butelki wina wychodzi dosyć opornie, dlatego też musimy użyć dużej siły. W tym przypadku otwieracz elektryczny może być dużo lepszym pomysłem, dzięki niemu nie uszkodzimy korka. Możemy stosować go także w przypadku starszych butelek, gdzie mogły być zastosowane korki dość kruche, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na sposób otwierania. Oczywiście są to korkociągi bezpieczne, nie zrobimy sobie nimi krzywdy, możemy łatwo wyciągać nimi dowolne korki z butelek. Najczęściej zasilane są czterema bateriami AAA, z pewnością warto poszukiwać modeli, które posiadają cichą kulturę pracy, mogą otworzyć wiele butelek bez konieczności wymiany baterii. Dodatkowo często posiadają one także wskaźnik zużycia baterii, dzięki temu wiemy kiedy należy je wymienić.

Możemy je zakupić w zestawie przykładowo z obcinakiem do folii, nożem do kapsli, mogą one posiadać także różne końcówki, przykładowo nalewak do wina czy też korek do próżniowego zamykania. Z pewnością tego rodzaju zestaw może być bardzo ciekawym pomysłem dla wielbiciela wina. Oczywiście może być stosowany także w gastronomii ze względu na dość szybką pracę i możliwość otwarcia wielu butelek wina w krótkim czasie.

Możemy poszukiwać zestawów w eleganckich pudełkach, które będzie łatwo zapakować na prezent, z pewnością będzie to dobry prezent dla osób, które lubią napić się wina, nie chcą naruszyć korka. Tego rodzaju rozwiązanie jest dużo bezpieczniejsze i łatwiejsze niż wyciąganie korka ręcznie, niekiedy korek się może kruszyć, jeżeli pociągniemy za szybko możemy także doprowadzić do rozlania wina. Dlatego też jeżeli nie posiadamy wprawy wówczas elektryczny otwieracz do wina będzie najlepszym pomysłem.