Zegarki współpracujące z telefonami komórkowymi

14 lut 2015 o 16:11

SmartWatchZ racji tego, że większość z nas używa telefonów komórkowych, rzadziej korzystamy z zegarków. Może nie do końca wyszły one z mody, ale już znacznie mniej osób je nosi, niż było to 10, 20 lat temu. Teraz żeby zobaczyć, która jest godzina nie rzadko sięgamy po naszego smartfona, czy telefon komórkowy, wygrzebując go gdzieś z torebki, czy kieszeni. Dlatego też niektórzy producenci sprzętu elektronicznego postarali się wyjść nam naprzeciw i stworzyli tak zwane inteligentne zegarki.

 

Inteligentny zegarek SmartWatch

 

Urządzeń tych obecnie na rynku nie jest wiele, ale tylko kwestią czasu jest pojawienie się ich w większym, szeroko pojętym asortymencie. Inteligentny zegarek to nic innego, jak urządzenie współpracujące z naszym telefonem komórkowym. Jeżeli spotkamy się z czymś określanym mianem SmartWatch, to właśnie będzie chodziło o taki inteligentny gadżet. Nosimy go na nadgarstku i może on wyglądać, jak tradycyjny zegarek, ale nie rzadko występuje w postaci opaski na rękę. Posiada on wyświetlacz dotykowy, mniejszy niże te oferowane w „komórkach”, ale pamiętajmy, że jest to tylko urządzenie wspomagające nasz telefon.

Zegarek taki poza funkcją godziny, może też posiadać takie aplikacje ja na przykład facebook. Poinformuje nas o przychodzących połączeniach, czy wiadomościach SMS. SmartWatch łączy się z telefonem za pomocą technologii Bluetooth. Pracuje on na baterii, która ma lepszą żywotność niż ta w naszym smartfonie.

 

Nowy smartwatch firmy LG
Można by rzec, że telefony komórkowe wyparły zupełnie zwykłe zegarki...

Coś więcej niż zegarek, jeszcze nie telefon
Inteligentny zegarek jest zaprojektowany w celu koordynacji z telefonem za...

Rosyjski smartfon z dwoma ekranami
Smartfon to urządzenie, które obecnie nikogo nie dziwi i telefon...

Propozycja marki Allview Mobile
Jeszcze nie dawno mogliśmy mówić, że duża część ludzi posiada...

Logitech Squeezebox Touch
Jednym z ciekawych gadżetów, które obecne są na rynku jest...

Kategorie : news | wyświetleń [2 060 ]