Rozwiązanie technologiczne wykorzystujące drukarki 3D

27 lut 2015 o 16:11

drukarce 3DDotychczas drukarki były nam znane, jako urządzenia zdolne do kopiowania wszelkiego typu dokumentów. Niejedna osoba ma takie urządzenie w domu. Jednak obecnie technika tak poszła do przodu, że drukarki zostały na tyle zmodyfikowane, że mogą wydrukować o wiele więcej aniżeli zwykły papierowy plik.

 

Przykłady obiektów wytwarzanych przez drukarki 3D

 

Mówimy tutaj o drukarce 3D, która zajmuje się drukowaniem przestrzennym i wytwarzaniem trójwymiarowych, fizycznych obiektów. Za jej pomocą możemy stworzyć bardzo wiele obiektów, przy użyciu najróżniejszych materiałów. Przykładowo drukarka taka wykorzystywana jest w medycynie. Przejawia bowiem zdolność do wytworzenia protez, czy nawet drukowania nowych organów w tak przecież skomplikowanej transplantacji.

Ale to nie wszystko. Drukarka 3D może również przyczynić się do powstania sztucznego tworzywa, zębów, czy nawet kosmetyków. Wykorzystywana jest także do produkcji metalowych części, które przykładowo mogą zostać wykorzystane przy budowie samolotów, czy składaniu rowerów. Jednak i to jeszcze nie koniec zalet takiej drukarki. Za jej pomocą można zaprojektować i wytworzyć jakiś element ubioru, kreacji. Drukarka 3D jest w stanie wytworzyć inny przedmiot nawet z tak topliwego materiału, jak czekolada. Aby dany obiekt powstał musimy posiadać odpowiedni program komputerowy. W efekcie za pomocą procesów naklejane są kolejne warstwy, jedna na drugiej.

 

Drukowanie 3D – w medycynie
Czy to brzmi jak science fiction? Pacjent staje w obliczu...

Drabiny dielektryczne od firmy KRAUSE … i elektryka prąd nie tyka!
Działania elektryka, elektromontera czy też konserwatora sieci elektrycznych są niebezpieczne...

Jakość sprzętu drukującego ma odbicie w jego cenie
Zazwyczaj firmy starają się nie oszczędzać na drukarkach, gdyż są...

Ustaw ją dowolnie!
Dzisiaj na temat nowinek technologicznych 2015, które podbijają rynek. Zaczniemy...

Gadżet zdolny odłączyć dostęp do sieci
Na rynek trafiają coraz to nowsze nowinki technologiczne. Niekiedy są...

Kategorie : news | wyświetleń [1 529 ]