Rosyjski smartfon z dwoma ekranami

10 lut 2015 o 16:14

YotaPhone 2Smartfon to urządzenie, które obecnie nikogo nie dziwi i telefon tego typu stał się niemal „chlebem powszednim”, gdyż coraz więcej osób posiada taki sprzęt z ekranem dotykowym, urządzenie pełniące już rolę nie tylko telefonu. Wychodzą coraz to nowsze modele takich „komórek”, ale prawdziwą nowinką okazuje się być rosyjski smartfon YotaPhone 2. A jest tak za sprawą dwóch wyświetlaczy dotykowych.

 

Charakterystyka wyświetlaczy w YotaPhone 2

 

Jak na razie jest to ewenement na rynku telefonów komórkowych. Urządzenie wygląda jak tradycyjny smartfon i oprócz zwykłego ekranu dotykowego, z drugiej strony obudowy znajdziemy kolejny wyświetlacz, który również obsługiwany jest za pomocą dotyku. Główny ekran to 5-calowy AMOLED o rozdzielczości Full HD, natomiast ten niejako „ukryty” wyświetlacz wykonano w technologii E link. Aby posługiwać się drugim ekranem wystarczy na głównym wyświetlaczu uruchomić odpowiednią aplikację.

Nasuwa się pytanie: po co nam taki drugi wyświetlacz. Po pierwsze przy korzystaniu z tego drugiego możemy zauważyć, że żywotność baterii pozwoli nam pracować na urządzeniu znacznie dłużej niż jest to w przypadku tradycyjnych smartfonów. Ponadto oprócz podstawowych funkcji tylny panel umożliwia nam czytanie e-booków, pogranie w gry, a także odebranie, czy wysłanie maila. YotaPhone 2 świetnie też radzi sobie z robieniem zdjęć, co umożliwia nam aparat o rozdzielczości 8 Mpix. Za wadę możemy uznać cenę. Na polskim rynku smartfon ten kosztuje około 3 tysiące złotych.

 

 

Zegarki współpracujące z telefonami komórkowymi
Z racji tego, że większość z nas używa telefonów komórkowych,...

Tablet Samsung Galaxy Tab E
Jednym z topowych urządzeń na rynku jest obecnie tablet. Urządzenie...

Tabletofon – czy ma to sens
Ni to tablet, ni telefon. Okazuje się, że szyderców najnowszego...

Propozycja marki Allview Mobile
Jeszcze nie dawno mogliśmy mówić, że duża część ludzi posiada...

Nowości z Windows 8
Najnowsza wiadomość dla entuzjastów, którzy czekają na urządzenia z systemem...

Kategorie : news | wyświetleń [1 753 ]