Mobilne technologie biometryczne

30 mar 2015 o 15:09

Urządzenia wykorzystujące biometryczny sensor optyczny pomimo swoich zalet posiadają niestety pewne wady –  skaner jest bardzo podatny na zanieczyszczenia, posiada małą odporność mechaniczną, a zabrudzenie palca (lub też woda, krem) może powodować brak poprawnej weryfikacji.

Jednak z początkiem marca pojawiła się zapowiedź nowego rozwiązania, które dzięki temu, że będzie bardziej precyzyjne i dyskretne może wprowadzić zupełnie nową jakość na rynek technologii biometrycznych.

Firma Qualcomm, znana z rozwiązań wykorzystywanych w urządzeniach mobilnych, tym razem zaprojektowała system weryfikacji biometrycznej, który w przyszłości może zastąpić tradycyjne sensory optyczne.

Nowe rozwiązanie oparte zostało na działaniu fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które wnikają do zewnętrznych warstw skóry i tworzą bardzo szczegółowy, trójwymiarowy model opuszka użytkownika. Dzięki temu żadne zabrudzenia nie przeszkodzą w identyfikacji tożsamości właściciela palca.
Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków, możliwe jest umieszczenie sensora pod powierzchnią zarówno szklaną, plastikową jak i z zrobioną niektórych rodzajów stali (np. nierdzewnej).

Grupą docelową dla tego projektu nie są producenci systemów zabezpieczeń do budynków czy banków a producenci smartfonów, tabletów. nowy sensor może zapewnić większy poziom bezpieczeństwa, które jest bardzo ważne biorąc pod uwagę powszechność urządzeń mobilnych w naszym życiu (zarówno prywatnym jak i zawodowym), przechowujących i przekazujących wiele wrażliwych danych.

Przykładem innych technologii równie innowacyjnych jak model 3D naszego opuszka, jest sensor Hitachi skanujący układ naczyń krwionośnych palca (dostępny na naszym rynku dzięki www.Controlsys.pl), możliwe że i takie rozwiązanie wkrótce zastąpi zwykły kod PIN, który kiedyś weryfikował użytkownika telefonu.


 

Zegarki współpracujące z telefonami komórkowymi
Z racji tego, że większość z nas używa telefonów komórkowych,...

Światło tylko wtedy, gdy jest potrzebne– czujniki obecności STEINEL Control PRO
W dobie wzrastającej świadomości ekologicznej technologie, które sprzyjają środowisku naturalnemu...

Mini klawiatura przenośna LG Rolly
Oprócz tradycyjnych klawiatur do komputerów stacjonarnych znamy również te występujące...

Opracowanie procesu produkcji elektronicznego miernika stężenia gazów.
Współczesne czasy przynoszą nam wiele nowych wynalazków i odkryć ułatwiających...

Naładuj swój tablet prosto ze ściany
Wiele osób nie wyobraża sobie dziś życia bez urządzeń mobilnych,...

Kategorie : artykuły sponsorowane | news | wyświetleń [1 838 ]