Co musisz wiedzieć o wysokim napięciu?

napięcieWysokie napięcie jest bardzo niebezpieczne i wymaga wielkiej wiedzy osób do jego obsługi. Z tego powodu różne produkty wysokiego napięcia zostały zaprojektowane, aby pomóc ekspertom w obsłudze tych wysokich napięć, aby wykonywać swoje obowiązki bez uszczerbku na zdrowiu. Na przykład, generator impulsu prądu jest to urządzenie elektryczne, które wytwarza dużą ilość prądu związanego z krótkim działaniem wysokiego napięcia. Generator prądu jest impulsowy i stosowany w różnych dziedzinach, takich jak w fizycznych urządzeniach plazmowych, w fuzji termojądrowej, laserach i tak dalej.

 

Generator prądu zawiera bank kondensatorów o napięciu pięćdziesięciu kV i pojemności 3,6 mikrofaradów która może być pobierana ze źródła ładowania. Jest do tego przyłączony IMC program symulacji, za pomocą którego można obliczyć parametry impulsowej prądnicy. Te parametry są następnie obliczana przy stosowaniu metody zwanej techniką obliczenia normalizowanego w celu uzyskania optymalnych wartości końcowych.

 

Inne produkty wysokiego napięcia to wyłączniki, tuleje, rozdzielnice gazowe, przełączniki, przekładniki, izolatory i kondensatory. Wyłącznik wysokiego napięcia służy do wyłączenia obwodu w celu konserwacji lub zrealizowania innej usługi. Przełączniki te są często spotykane w zastosowaniach przemysłowych, gdzie każda maszyna ma źródła, które mogą być usunięte dla regulacji lub naprawy i dystrybucji elektrycznej. Transformator natomiast jest to przyrząd używany do transformacji poziomów natężenia prądu i napięcia.