Czy warto samemu budować komputer?

10 lip 2015 o 12:42

komputerBudowa własnego komputera jest pasją wielu maniaków komputerowych i przez dziesiątki lat – śledzą oni nowości sprzętowe, porównując dane techniczne, wydajność każdy zwrot zainwestowanej złotówki i to od zawsze było częścią świata PC. Ale dzisiaj, wraz z firmami, które są coraz bardziej wydajne przy produkcji komputerów, jak i nowych ekskluzywnych ofert można się zastanawiać czy jest to nadal opłacalne zbudować własny komputer, zamiast kupować gotowego?

 

Choć pytanie jest ważne i są przypadki, w których kupno gotowych komputerów jest lepszą opcją to prawda jest taka, że, najprawdopodobniej nadal budowanie własnego będzie tańsze w montażu przynajmniej w w najbliższej przyszłości. Ale jak dokładnie można zaoszczędzić pieniądze poprzez budowę własnego komputera?

 

Istnieje kilka czynników, które określają, ile rzeczywiście trzeba wydać na komputer. Istnieją trzy główne zakresy komputerów i trzeba się zastanowić, o którym z nich rozmawiasz. Ten najprostszy typ jest po prostu wykorzystywany do zadań, które tak naprawdę nie wymagają wielkich funkcji, i oczywiście będzie kosztować co najmniej. W tym przypadku komputer może kosztować zaledwie kilkaset złotych (!). Należy wziąć pod uwagę, że technologia starzeje się bardzo szybko, a nawet zadania, takie jak przeglądanie w trybie online lub praca z programami pakietu Office, może stać się bardziej wymagająca w przyszłości. Więc jeśli kupujesz komputer PC bądź składasz go samodzielnie – to zawsze musi być brane pod uwagę.

 

Inwestycja w sprzęt wifi
Choć wydaje się, że inwestowanie w sprzęt wifi nie ma...

Urządzania – HDD i SDD – jak kupić?
Pomimo pojawienia się na rynku Solid State Drive (SSD) oferujących...

Smart City
Dzięki dostępowi do prądu mamy teraz możliwość korzystania z naprawdę...

Zasilacz a bezpieczeństwo komputera
Zasilacze komputerowe często są bohaterami drugiego planu. Zazwyczaj marzymy przecież...

5 najpopularniejszych trendów w projektowaniu webowym w 2017
Co będzie popularne w projektowaniu webowym w 2017 roku? Na...

Kategorie : news | wyświetleń [2 856 ]