Mini klawiatura przenośna LG Rolly

15 wrz 2015 o 13:37

lgOprócz tradycyjnych klawiatur do komputerów stacjonarnych znamy również te występujące w urządzeniach mobilnych, gdzie albo za pomocą rysika, lub też palca pracujemy na touchscreenie. Jednak pisanie na ekranie dotykowym jest mało praktyczne, jeżeli chcemy tworzyć większe teksty, a u początkujących użytkowników dodatkowo będzie to trwać dłużej. Natomiast w przypadku tradycyjnej klawiatury problemem będą jej duże rozmiary i przykładowo pisanie podczas podróży, oraz schowanie takiego urządzenia może sprawiać pewne kłopoty.

 

Klawiatura do urządzeń mobilnych

 

I dlatego też powstają obecnie małe klawiaturki, które posiadają wszystkie niezbędne klawisze do pisania, a mówimy tutaj oczywiście o tradycyjnym układzie QWERTY. Warto tu wspomnieć o nowym produkcie firmy LG. Już niedługo trafić ma na rynek mała klawiatura przenośna wspomnianej tu południowokoreańskiej firmy. Produkt będzie nosił nazwę LG Rolly. Będzie to urządzenie, które bez problemu połączymy ze smartfonem, czy tabletem ale to nie wszystko. Oprócz nie dużych rozmiarów klawiaturę tą można zwyczajnie zrolować. I taki rulonik będzie zajmował niewiele miejsca w naszej torbie, czy walizce.

Urządzenie będzie miało specjalne stacje dokujące dla sprzętu mobilnego, więc łączenie będzie się odbywało bezprzewodowo. Na początek urządzenie to pojawi się w USA, ale jeszcze w tym roku ma zostać rozpowszechnione na międzynarodowych rynkach.

 

 

Nowy smartfon LG Lancet
Wiemy doskonale jak duży postęp możemy zaobserwować w elektronice. Za...

Nowy smartwatch firmy LG
Można by rzec, że telefony komórkowe wyparły zupełnie zwykłe zegarki...

Nowości z Windows 8
Najnowsza wiadomość dla entuzjastów, którzy czekają na urządzenia z systemem...

Recenzja smartfona HTC One E8
Nowym flagowym smartfonem tajwańskiej firmy HTC jest model HTC One...

Naładuj swój tablet prosto ze ściany
Wiele osób nie wyobraża sobie dziś życia bez urządzeń mobilnych,...

Kategorie : news | wyświetleń [845 ]