Rewolucja w dziedzinie elektroniki

16 paź 2015 o 6:38

elektronikaJeżeli chodzi o dziedzinę, jaką jest elektronika to rozwój odbywa tu się w bardzo szybkim tempie. To co dzisiaj określamy cudem techniki, czy elektroniki, nowoczesnym rozwiązaniem technologicznym niedługo będzie uznawane za nie modny, przestarzały i ustępujący możliwościami i rozwiązaniami nowszym modelom sprzęt. Dotyczy to takich urządzeń jak smartfony, tablety, komputery, laptopy, czy nawet telewizory.

Niegdyś telefony komórkowe służyły do wysyłania wiadomości, mms-ów, oraz rozmów, a dzisiaj mówimy już o smartfonach, czyli małych komputerkach z dostępem do Internetu. Wymienione tu urządzenia łączy fakt, że wyposaża się je w takie same, lub podobne aplikacje, a wspólnym mianownikiem jest tu wspomniany dostęp do sieci. Już nawet dekodery i telewizory możemy połączyć z Internetem. Coraz częściej spotykamy się z określeniem smart TV.

Prawdziwą rewolucją okazała się też tak zwana technologia touchscreen. Dzięki funkcji dotyczącej ekranów dotykowych obsługa urządzeń stała się łatwiejsza i szybsza, bardziej nowatorska. Ekrany tego typu wykorzystywane są w wielu urządzeniach, nie tylko tych wspomnianych, ale także w takich urządzeniach, jak aparaty fotograficzne, nawigacje GPS, czy nawet komputery pokładowe. Nie można też nie wspomnieć o technologii bezprzewodowego przesyłania danych, gdzie za przykład może nam posłużyć sieć Wi-Fi.

 

 

Telefony komórkowe
Wśród gadżetów elektronicznych, co rusz do sprzedaży trafia nowszy model...

Standard dla 450 milimetrów
Powstał pierwszy wstępny standard dotyczący 450-milimetrowych plastrów krzemowych. Organizacja Sematech,...

Rozwój elektroniki
Jak doskonale wiemy elektronika jest dziedziną, w której zmiany zachodzą...

Czy warto samemu budować komputer?
Budowa własnego komputera jest pasją wielu maniaków komputerowych i przez...

IBM i DARPA pracują nad elektronicznym mózgiem
IBM wraz z naukowcami z pięciu uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych...

Kategorie : news | wyświetleń [933 ]