Rozwój elektroniki

22 sty 2016 o 8:16

elektronikaJak doskonale wiemy elektronika jest dziedziną, w której zmiany zachodzą w niesamowicie szybkim tempie. Jest to o tyle korzystne, że z pomocą nowych technologii dostajemy coraz to lepszy produkt a niektóre wcześniej niedostępne rozwiązania trafiają do zwykłych użytkowników. Nie mniejszą zaleta jest też fakt, że wraz z każdym nowym modelem elektronicznym, ten wcześniejszy staje się tańszy.

Obserwujemy takie wspomniane tendencje już od wielu lat i co istotne dzieje się tak z każdym sprzętem elektronicznym. Najbardziej zauważalne to jest na przykładzie telefonów komórkowych. W zasadzie smartfon wyparł już tradycyjne „komórki”, tym bardziej, że obecnie operatorzy przy pomocy promocji zachęcają nas do zawierania umów, w myśl których możemy korzystać praktycznie za darmo z telefonów nowej generacji. Jednak również komputery, laptopy (notebooki i netbooki), tablety, telewizory, monitory, aparaty fotograficzne, kamery i szereg urządzeń mobilnych wszystko to trafia w „wir” postępu.

Co ciekawe wiele z urządzeń jakie do nas trafiają, a bardziej konkretnie na rynek, kiedyś często służyła celom stricte, lub też pośrednio militarnym. Nawet obecnie trudno zaprzeczyć, że takie agencja, jak choćby NASA wykorzystują wiele technologii, które to są objęte tajemnicą, a w późniejszym czasie (w mniej zaawansowanym stanie) mogą trafić do ogólnego użytku. Nikt bowiem nie zaprzeczy, że GPS-y, czy drony nie są właśnie takimi urządzeniami potwierdzającymi tą tezę.

 

Proste sterowanie do kamery internetowej
Jak byłem w technikum to miałem dużo czasu na takie...

Telefony komórkowe
Wśród gadżetów elektronicznych, co rusz do sprzedaży trafia nowszy model...

Model Samsunga Z3
W roku 2015 zasypało rynek wiele ciekawych modeli telefonów komórkowych....

Akcesoria zabezpieczające telefon
Wśród wielu akcesoriów zabezpieczających nasz telefon przed rozmaitymi uszkodzeniami znajdziemy...

Mini kamera szpiegowska – cena
Mini kamery szpiegowskie są bardzo pomocne wtedy, gdy chcemy nagrywać...

Kategorie : news | wyświetleń [2 846 ]