Telefony komórkowe

telefonyWśród gadżetów elektronicznych, co rusz do sprzedaży trafia nowszy model danego sprzętu. Tutaj szeroki rozwój możemy zaobserwować zwracając uwagę na telefony komórkowe. Dawno już zapomnieliśmy o aparacie kieszonkowym, który to służył nam do rozmów i wysyłania sms-ów.

Mało tego. Nawet takie modele były przedmiotem postępu technologicznego, bo przecież na początku mówiliśmy tutaj o telefonach komórkowych, niechlubnie określanych, jako „cegły” z racji swoich dużych gabarytów, gdy to komórki stały się znacznie mniejszymi telefonikami, niż to było wcześniej.

Co prawda dzisiaj te przenośne komputery z dostępem do Internetu, bo tak możemy określić smartfony, ponownie stają się większe. Nadal są modelami cieniutkimi, ale stawiając na większy wyświetlacz mamy już nawet 6 i więcej calowe gadżety. Z tego wynika, że niebawem rozmiarem matrycy będą porównywalne z tabletami. Jednak większy ekran jest jednym z kryteriów przy wyborze nowego modelu telefonu. Te nowe to już prawdziwe cuda techniki z 8-rdzeniowymi procesorami zaawansowanymi technologicznie wyświetlaczami, a funkcja ekranu dotykowego jest po prostu standardem. Aparaty fotograficzne w komórkach mają po kilkanaście Mpix i mnóstwo funkcji, o których kiedyś mogliśmy marzyć kupując nawet niezły aparat do robienia wyłącznie zdjęć.