Zalety i wady sprzętu poleasingowego

fabian-irsara-92113Wielu przedsiębiorców staje przed decyzją wyposażenia swoich firm. Pojawia się pytanie: czy warto wziąć sprzęt komputerowy w leasing?

Ma to swoje wady i zalety o czym za chwilę słów kilka. Sprzęt poleasingowy to sprzęt komputerowy, który był użytkowany w dużych korporacjach, a wymieniono go na modele nowsze. Są one zazwyczaj przeznaczone pod klienta biznesowego, więc wiek takiego na przykład komputera waha się pomiędzy dwa, trzy lata. Przede wszystkim sprzęt dla klienta biznesowego różni się innymi parametrami, niż dla klienta domowego.

Komputery poleasingowe

Klienci biznesowi cenią sobie dużą wydajność, cichą pracę sprzętu, legalny system operacyjny oraz niską podatność na awarie. Zanim używany sprzęt trafi na rynek, przechodzi proces konserwacji, a wcześniej regeneracji. Jedną z wad tego typu sprzętu są przetarcia, zarysowania, ale przy tak atrakcyjnych cenach nie stanowi to większego problemu. Co oczywiste, był on wcześniej eksploatowany, więc może być bardziej podatny na awarie. Sprzęt poleasingowy nie jest również wyposażony w najnowsze podzespoły. Ale tak mimo tych kilku wad, zakup sprzętu poleasingowego ma znacznie więcej zalet. Na pierwszym miejscu jest cena w porównaniu z odpowiednikami, które znajdują się obecnie na rynku.

Laptopy poleasingowe

Firmy, które decydują się na przykład na zakup używanego laptopa mogą spodziewać się wielu udogodnień, które przyczyniają się na jego wydajność i mniejszą ilość awarii. Komputery poleasingowe są łatwiejsze do serwisowania dla specjalistów. Większość obudów takich komputerów ma taki system otwierania i zamykania bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Sam taki sprzęt można jeszcze ulepszyć poprzez dodanie na przykład dysku SSD – dzięki czemu taki komputer ma szybszy start niż komputer, który byłby nowy i miał dysk tradycyjny. Warto zwrócić uwagę na to, że zakup poleasingowego sprzętu to dobra inwestycja, gdyż taki używany sprzęt elektroniczny nie jest narażony obciążeniem tak znaczącym spadkiem wartości, jak to ma miejsce przy nowej elektronice. Co więcej dorównuje mu pod względem funkcjonalności.

Po roku użytkowania taki komputer będzie wart mniej niż połowę swojej wyjściowej wartości. Sprzęt poleasingowy sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, a także przedsiębiorców, którzy chcą za niewielkie pieniądze nabyć dobry sprzęt do użytkowania prywatnego lub biznesowego. Warto przed zakupem zastanowić się nad marką sprzętu oraz nad miejscem, które będzie pewne i które da nam gwarancje dobrej jakości urządzenia.