Usługa VoIP a tradycyjna telefonia - Elektronika

Usługa VoIP a tradycyjna telefonia

30 maj 2018 o 5:20

voipCoraz częściej można usłyszeć o usłudze VoIP jako świetnej alternatywie dla tradycyjnej telefonii. Nie ma się czemu dziwić, bowiem VoIP pozwala na spore oszczędności związane z połączeniami – nawet międzynarodowymi. Kto może skorzystać z VoIP? W zasadzie każdy, kto chce obniżyć swoje rachunki za telefon, jednak najbardziej skorzystają na tym rozwiązaniu międzynarodowe firmy czy osoby, które często dzwonią za granicę.

Usługa VoIP a koszty

Każda firma, która posiada wiele oddziałów, może niewielkim kosztem zmniejszyć wysokość swoich rachunków telefonicznych. Usługa VoIP jest o tyle korzystna, że rozmowy wewnątrzfirmowe prowadzone są bezpłatnie, natomiast zewnętrzne kosztują już od 0,04 zł za minutę połączenia. Co więcej, nie ma potrzeby instalacji okablowania strukturalnego dla potrzeb telefonów. To szczególnie istotne dla firmy, która – przykładowo – wprowadza się do nowego budynku.

Ogromną zaletą usługi VoIP jest także fakt, że mamy możliwość korzystania z abonenckich systemów poczty głosowej. W przypadku producentów tradycyjnych central, możemy ponieść ogromne koszty za każdy gigabajt powierzchni dyskowej, który służy do przechowywania wiadomości głosowej. W przypadku telefonii IP, poniesione koszty są znacznie mniejsze.

Konfiguracja usługi VoIP

Usługa VoIP jest szybka i łatwa w instalacji czy rekonfiguracji. Telefony IP całą konfigurację ściągają z serwera, dlatego mamy możliwość ich przygotowywania oraz przetestowania w jednym miejscu, a instalację pozostawić osobom, które mogą znajdować się nawet w odległej jednostce przedsiębiorstwa. W przypadku tradycyjnych telefonów czas realizacji jest znacznie dłuższy.

Usługa VoIP i aplikacje

Telefonia IP pozwala na stosowanie szeregu aplikacji, które są niemożliwe do uzyskania dla tradycyjnej telefonii. Wśród wielu zalet możemy wyróżnić np. jednolity system przekazywania wiadomości, call center bazujące na IP, automatyczna sekretarka, prognoza pogody, wyniki giełdowe, integracja z przeglądarką zainstalowaną na komputerze. Szczegółowe informacje można sprawdzić na stronie operatorów VoIP.

Telefonia dla nowoczesnej firmy
Nowoczesna firma musi odznaczać się nie tylko innowacyjnością w podejmowanych...

Armaflex DuoSolar – słoneczne ciepło w twoim domu
System preizolowanych przewodów Armaflex DuoSolar firmy Armacell jest rozwiązaniem stworzonym...

Integracja systemów informatycznych szansą na optymalizację kosztów w małych i średnich firmach.
Szacuje się, że w Polsce już blisko 65 % przedsiębiorstw...

Nie trać energii, czyli jak prawidłowo dobrać izolację systemu klimatyzacyjnego
Postępujące zmiany klimatyczne w rejonie umiarkowanym sprawiają, że po urządzenia...

Akcesoria zabezpieczające telefon
Wśród wielu akcesoriów zabezpieczających nasz telefon przed rozmaitymi uszkodzeniami znajdziemy...

Kategorie : artykuły sponsorowane | news | wyświetleń [184 ]