4 rodzaje narzędzi potrzebnych podczas każdego remontu

art1Remont może przyprawić o ból głowy nawet najbardziej cierpliwe osoby. Jest dla nas prawdziwym utrapieniem, kiedy przeprowadza go sąsiad, a co dopiero, gdy odbywa się w naszym własnym mieszkaniu! Hałas, pył, bałagan i tygodnie, a nawet miesiące poczucia, że przebywamy w cudzym domu. Czasem remont zlecamy firmie, która wciąż odkrywa nowe dziury do załatania, a czasem próbujemy się z nim zmierzyć samodzielnie. Zwłaszcza w tym drugim przypadku przydadzą nam się profesjonalne narzędzia. Dzięki nim prace staną się znacznie łatwiejsze. Co zatem powinno znaleźć się w naszym niezbędniku?

Narzędzia ręczne

Wkrętaki, młotki i zestaw kluczy to absolutna podstawa podczas każdego remontu. I nie tylko. Bo narzędzia ręczne przydadzą się również na co dzień. Meble wymagające skręcenia? Drzwi do wyregulowania? Może dekoracja do zawieszenia na ścianie? Codziennie możesz potrzebować zwykłych kombinerek, dlatego neseser z podstawowymi narzędziami ręcznymi powinien znaleźć się w każdym domu.

Narzędzia malarskie

Zdecydowanie częściej niż glazurę w kuchni, panele na podłogach czy aranżację łazienki zmieniasz w swoim mieszkaniu kolor ścian. Dlatego posiadanie własnych wałków oraz pędzli to konieczność. Malowanie to taki rodzaj remontu, który z powodzeniem przeprowadzisz samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w kij teleskopowy, kuwetę malarską, szpachlę do uzupełniania ubytków w ścianach i zestaw mniejszych i większych pędzli oraz wałków. Z takim przygotowaniem malowanie może być tylko dobrą zabawą!

Elektronarzędzia

Większość remontów wymaga ciężkiego sprzętu. Kiedy w ruch wchodzi wiertarka, żarty się kończą. Jest to urządzenie, które znajdzie zastosowanie nawet podczas tak błahych zadań jak wieszanie nowej półki czy obrazu. Warto zainwestować w porządny sprzęt, gdyż powinien nam on służyć przez wiele lat. Bardzo istotną kwestią jest zaopatrzenie się w zestaw wierteł – przydadzą się zarówno takie do drewna, jak i do betonu czy metalu. Nieraz przyjdzie nam przewiercić się przez bardzo odporne materiały. Wtedy najlepsze okażą się młoty udarowe. Tego rodzaju wiertarki nie wymagają nacisku na wiertło, by przygotować otwór w betonowej ścianie.

art1a

Narzędzia stolarskie

Na koniec warto wspomnieć o takich narzędziach jak piły. Każda praca stolarska będzie wymagała użycia dobrego ostrza, a także skorzystania z prowadnic gwarantujących równe krawędzie, przycięte pod precyzyjnie obliczonymi kątami. Przydadzą się również pilniki do obrabiania szorstkich powierzchni oraz klej umożliwiający łączenie drewnianych elementów.