Czas powrotu do szkoły – poradnik zakupowy dla uczniów i studentów

back-to-school-zdjęcieBack to school… hasło uwielbiane przez wszystkich marketingowców i jednocześnie znienawidzone przez uczniów, bo oznacza, że nadchodzi czas powrotu do szkoły i nauki. Uczniowie podstawówek i szkół średnich znowu wrócą do porannego wstawania, dźwigania plecaków pełnych podręczników i słuchania od rodziców i nauczycieli, że nie ma nic ważniejszego niż edukacja. Studenci mają trochę lepiej, bo ich wakacje trwają aż do października, ale jak zawsze nawet nie wiadomo, kiedy to zleci.

Dlatego bez zbędnego ociągania warto przemyśleć tegoroczną wyprawkę, w skompletowaniu której jak zawsze chętnie pomogą specjaliści z serwisu IThardware.pl, którzy od lat zajmują się testowaniem sprzętu i z zamkniętymi oczami potrafią wskazać taki, który będzie dobrze służył całymi latami. Wszystkie ich propozycje dla uczniów, studentów i nauczycieli (razem z bezpiecznymi sklepami, w których wygodnie zrobicie zakupy) znajdziecie w specjalnym poradniku, który prezentujemy poniżej w dużym skrócie, skupiając się na kilku ważnych produktach.

plecak-accura

A co powinno znaleźć się w wyprawce ucznia? Tu można wymieniać naprawdę długo, ale na liście z pewnością znaleźć muszą się porządny plecak, który pomoże w codziennym dźwiganiu podręczników i nie rozpruje się przed końcem roku (np. zgrabny i stylowy Accura ProOffice Vito kosztujący ok. 79 zł lub lub zdecydowanie bardziej pojemny Genesis Pallad 500 o gamingowym zacięciu). Kiedy mamy już plecak, to możemy pomyśleć o wypełnieniu go potrzebnymi elementami, czyli niezbędnikami przetrwania w szkole – smartfonem (najlepiej o dobrym stosunku ceny do oferowanych możliwości, jak Xiaomi Redmi Note 5 w wersji 4 GB RAM/64 GB ROM za 879 zł), e-czytnikiem, bo w niektórych szkołach można używać e-podręczników (tu można postawić na innowacyjny produkt polskiej firmy, czyli inkBOOK Explore), głośnikiem Bluetooth dla chwili relaksu z ulubioną muzyką (polecamy CA Blue’n’bass Skull Rock CA-1513) czy powerbankiem, który w razie potrzeby naładuje to wszystko – wyjątkowo dużą pojemność oferuje Accura Accubank Monster 20000 mAh.

accura-prestige-eliptic

Niestety nauka nie kończy się wraz z ostatnim dzwonkiem i co swoje trzeba też odrobić w domu, bo nauczyciele nie odpuszczą. To jednak również dobra okazja, żeby namówić rodziców na modernizację stanowiska pracy, bo przecież długie siedzenie nad książkami może poważnie męczyć zarówno oczy i kręgosłup. Receptą na te dolegliwości będą odpowiednio porządna nowoczesna lampka na biurko, która zadba o nasz wzrok (jak Accura Prestige Eliptic) oraz wygodny fotel, odpowiednio wyprofilowany i dający plecom choć odrobinę wytchnienia – z doświadczenia wiemy, że tu najlepiej spisują się fotele dla graczy, które świetnie wyglądają, są bardzo wygodne i pozwalają poczuć się jak za kierownicą sportowego auta (spójrzcie tylko na Gigabyte AGC300). Siedzicie wygodnie? W takim razie pora na najważniejsze narzędzie edukacyjne, czyli komputer, który po godzinach może stać się też domowym centrum rozrywki.

msi-gf63

Bardzo ciekawą propozycję w tym segmencie ma choćby MSI, którego model GF63 pozwoli na komfortową pracę i granie, a przy tym nie zrujnuje domowego budżetu. Za 3599 zł dostajemy stylową aluminiową konstrukcję o niewielkiej wadze wynoszącej 1,86 kg, w którą zapakowano 15,6-calowy panel Full HD IPS z matową powłoką, 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-8750H, 8 GB pamięci RAM typu DDR4 z możliwością rozszerzenia do 32 GB oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050 i 1 TB dysk HDD – ewentualnie można zdecydować się na kosztujący tyle samo wariant z 4-rdzeniowym procesorem Core i5-8300H, ale mocniejszą grafiką GeForce GTX 1050 Ti Max-Q. Miłym dodatkiem są również podświetlana klawiatura SteelSeries oraz system Nahimic