Czy sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem zależy od dobrych narzędzi?

Bez względu na to, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy zarządzasz dużym przedsiębiorstwem, ważne jest, aby sprawnie nim zarządzać. Zależy to od całego zbioru zasad, procesów, ale także od narzędzi wykorzystywanych w firmie. Te ostatnie pozwalają zoptymalizować pracę oraz przyczyniają się do tego, że jest ona bardziej efektywna.

Codzienne obowiązki

W każdej firmie trzeba wykonywać proste czynności, które jednak zajmują sporo czasu. Zamiast więc skoncentrować się na pracy i swoich kluczowych kompetencjach, poświęcasz czas na takie zadania jak pisanie maili, wysyłanie ofert do klientów czy planowanie. Dziennie może zajmować to od kilkudziesięciu minut nawet do kliku godzin! Dodatkowo odrywanie się od pracy powoduje, że trudniej jest się skoncentrować i wrócić do wykonywanych zajęć.

W tym miejscu warto pomyśleć o zainwestowaniu w narzędzia, dzięki którym codzienne obowiązki będziesz wykonywał szybciej i zyskasz czas na właściwą pracę. Do takich narzędzi zalicza się aplikacja Comoveo.

Aplikacja dostępna jest na każdym urządzeniu, możesz więc pracować z każdego miejsca, w którym masz dostęp do internetu, i o takiej porze, która jest dla Ciebie najbardziej dogodna. Przejrzysty kalendarz ułatwia przydzielanie zadań, kontrolę nad stanem ich wykonania oraz pilnowania terminów ich zakończenia. Comoveo usprawnia także proces wysyłki maili, dzięki opcji ich personalizacji oraz wysyłki masowej.

Koszty mają znaczenie

Każdy przedsiębiorca wie, jak ważny jest budżet. Czy zatem inwestycja w narzędzie wspomagające procesy zarządzania firmą jest opłacalna? Łatwo to sprawdzić. Po pierwsze, aplikacja Comoveo pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu na wykonywaniu codziennych, powtarzalnych czynności, jak zarządzanie zadaniami. Da Ci to więcej czasu na wykonywanie prac na rzecz swoich klientów. Będziesz więc mógł poszerzyć swoją ofertę czy obsługiwać większą liczbę klientów, co przełoży się na wyższe zyski. Ale to nie wszystko.

Aplikacja Comoveo dostępna jest w różnych wariantach, bez problemu więc wybierzesz taki, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Z powodzeniem mogą korzystać z niej osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wybierając wersję jednostanowiskową, np. CRM Basic, jak i duże przedsiębiorstwa zatrudniające kilkuset pracowników, wybierając CRM wielostanowiskowy.

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych i właściwe zarządzanie nimi to jedna z najważniejszych kwestii w każdej firmie, w szczególności po wejściu w życie RODO. W tym miejscu także warto zainwestować w aplikację Comeveo. Jest to system CRM zabezpieczający dane zgodnie z wymogami RODO. Dane są szyfrowane, co stanowi dodatkową ochronę przed kradzieżą.

Oczywiście do sprawnego zarządzania przedsiębiorstwem nie wystarczą wyłącznie dobre narzędzia. Ale bez wątpienia inwestycja w programy odpowiadające potrzebom firmy ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie każdego biznesu.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę www.comoveo.com specjalizującej się w oprogramowaniu ułatwiającym prowadzenie firm