Urządzenia Apple. Jakich usterek nie obejmuje gwarancja?

Po zakupie nowego produktu od ,,jabłka” przysługuje nam roczna gwarancja. Wiele osób nie ma jednak świadomości tego, że naprawa niektórych usterek nie jest objęta gwarancją. Jakie to usterki?

Gwarancja Apple – czym jest w rzeczywistości?

Producent podaje zapis informujący nas o tym, że darmowa roczna gwarancja dotyczy wyłącznie wad fabrycznych i wad powstałych podczas normalnego użytkowania. Oznacza to dla nas, że możemy oddać telefon do naprawy gwarancyjnej jedynie wtedy, jeśli usterka powstała z winy producenta lub w wyniku codziennego użytkowania. Gwarancja nie obejmuje więc uszkodzeń spowodowanych upadkiem, uderzeniem czy zalaniem. Co ciekawe, samo Apple nazywa ten typ gwarancji ,,ograniczoną gwarancją”.

Tych usterek nie naprawisz na gwarancji!

Skoro wiemy już, że gwarancja nie przysługuje nam na żadnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne – możemy spodziewać się tym samym dość długiej listy napraw niemożliwych do zrealizowana w ramach gwarancji. Są to:

  • Naprawa uszkodzeń takich jak pęknięcia, zadrapania czy wgniecenia,
  • Naprawa lub wymiana części naturalnie zużywających się z biegiem czasu – przeważnie w tego typu przypadkach chodzi o baterię,
  • Naprawa uszkodzeń powstałych w wyniku upadku, zalania i czynników zewnętrznych,
  • Naprawa urządzeń użytkowanych w sposób nieprawidłowy, poddanych modyfikacjom,
  • Naprawa urządzeń z niewidocznym numerem seryjnym.

Wiele rozczarowań wynika niestety z tego, że obsługa w punktach sprzedażowych nie mówi nam, na czym dokładnie poleca nasza gwarancja. Stłuczony ekran czy zalany telefon można oczywiście naprawić u producenta poza gwarancją, ale ceny takich interwencji nieraz przekraczają wartość rynkową urządzenia.

Oryginalny serwis Apple to doskonała opcja, jeśli mamy wykupione dodatkowe ubezpieczenie. Natomiast ograniczona gwarancja roczna – oczywiście darmowa – w większości przypadków nie zapewni naprawy, której potrzebujemy. Jeśli szybko i tanio chcemy naprawić usterkę, która nie podlega gwarancji, doskonałym rozwiązaniem okazuje się serwis https://www.macforce.pl/.