Chipy z STMicroelectronics do miernika użyteczności konsumpcji w jednym z miliona chińskich gospodarstw domowych - Elektronika

Chipy z STMicroelectronics do miernika użyteczności konsumpcji w jednym z miliona chińskich gospodarstw domowych

23 gru 2008 o 22:37

Wysoce zintegrowana moc-line transceiverów z STMicroelectronics (NYSE: STM), światowy lider w mieszanym sygnału IC technologii półprzewodników i dla pomiarów aplikacji, zostaną rozmieszczone w największych w historii automatycznego odczytu liczników (AMR) projekt w Chinach. Power-line moduły komunikacyjne oparte na ST na chipy zostały wybrane, w połączeniu z innymi konwencjonalnych technologii komunikacyjnych, takich jak RS485, dla wielu narzędzie pomiarowe, system, który pozwoli China National Petroleum Corporation (CNPC), największy w kraju zintegrowanej ropy naftowej i gazu ziemnego spółki, w celu gromadzenia i zdalnie zarządzać zużycie wody, gazu, ciepła i energii elektrycznej w więcej niż jednym mln gospodarstw domowych w całej Chin.

ST7540 ST’s power-line nadawczo-chipy znajdują się w centrum władzy linii komunikacyjnych modułów dostarczonych przez Shenzhen B & G Rozwoju Technologii (B & G), jednym z największych dostawców systemów do CNPC projektu. Moduły te będą gromadzić dane dotyczące zużycia energii z różnych metrów pod Dane Koncentratory, zdalnie zarządzane przez centralny system zarządzania informacjami.

Powszechnie stosowane na całym świecie do różnych komend oraz kontroli aplikacji, takich jak automatyczne odczytu liczników, sterowania oświetleniem ulicznym, a Domowe i budynkowe systemy automatyzacji, na mocy ST-line transceiverów okazały się szczególnie odpowiednie do rynku Chin. Oprócz niekwestionowany kosmicznej i korzyści z wysoce zintegrowane rozwiązanie, rozległe dziedziny badań, przeprowadzonych w Chinach elektroenergetycznym, wykazały wysoką niezawodność komunikacji z ST7540.

Zgodny z głównymi normami międzynarodowymi, w tym Europejskiego CENELEC EN50065 i USA FCC część 15, ST7540 został alsoapproved za zgodność z lokalnymi chiński standardowy DL / T 698-1999.

źródło: st.com

LG Chem i STMicroelectronics chęć poprawy akumulatora technologii dla pojazdów hybrydowych z napędem elektrycznym
jednej z wiodących światowych dostawców półprzewodników, LG Chem, największy koreański...

Interfejsy komunikacyjne w kasach fiskalnych
Kasa fiskalna jest urządzeniem samodzielnym, co oznacza, że do rejestrowania...

Sterowanie domem ze smartfonu
Inteligentne domy zyskują na popularności. Automatyczne bramy, oświetlenie, urządzenia domowe,...

Serwery firmowe- jak zabezpieczyć je przed atakiem hakera?
Firmy, szczególnie duże korporacje są narażone na ataki hakerów. Muszą...

Integracja systemów informatycznych szansą na optymalizację kosztów w małych i średnich firmach.
Szacuje się, że w Polsce już blisko 65 % przedsiębiorstw...

Kategorie : news | wyświetleń [3 567 ]