VII FESTIWAL I ZAWODY SUMO ROBOTÓW CYBAIRBOT 2010

25 kwi 2010 o 20:59

Dnia 8 maja 2010r. w godz. 10-18 w Centrum Wykładowo – Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu odbędzie się kolejna, siódma edycja Zawodów Sumo Robotów oraz Festiwalu Robotów wraz z konkursem na najciekawszą konstrukcję oraz zawodami sumo LEGO. W wydarzeniu aktywnie mogą brać udział zainteresowani robotyką, elektroniką oraz nowymi technologiami, jednak Festiwal skierowany jest także do osób szukających rozrywki i dobrej zabawy połączonej ze zdobywaniem pożytecznej wiedzy.

Koło Naukowe CybAir wraz z Instytutem Automatyki i Inżynierii Informatycznej oraz Politechniką Poznańską organizuje Zawody i Festiwal już po raz siódmy. W roku poprzednim Politechnika Poznańska gościła ponad stu uczestników i prawie 3000 odwiedzających Festiwal. W tym roku do walki o pierwsze miejsca stanie podobna ilość zawodników w trzech konkurencjach: klasycznym turnieju Sumo, konkursie na najciekawszą konstrukcję oraz w przeznaczonym dla najmłodszych turnieju Sumo Robotów zbudowanych z klocków Lego.

Organizatorom zależy na tym by nazwa CYBAIRBOT nie była kojarzona tylko z wydarzeniem przeznaczonym dla pasjonatów i hobbystów, ale by była utożsamiana z imprezą rodzinną promującą najnowsze technologie z zakresu robotyki, automatyki, inteligentnych domów itp., oraz by była źródłem dobrej zabawy i niesamowitych wrażeń dla całych rodzin. W tym celu harmonogram Festiwalu przewiduje prelekcje i prezentacje z zakresu spotykanych na każdym kroku technologii oraz rozwiązań innowacyjnych, które w najbliższych latach mają szansę na zagoszczenie  w każdym domu. W planach m.in. inteligentne instalacje,  roboty reklamowo-usługowe, roboty do zadań specjalnych.

Chętni do udziału w Zawodach mogą rejestrować się na stronie internetowej http://sumo.put.poznan.pl, dla odwiedzających wstęp na teren festiwalu jest wolny i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Osoba do kontaktu:

Borys Tomala

pełnomocnik ds. promocji projektów

przy Politechnice Poznańskiej

tel.: 695 735 637

e-mail: bory...@gmail.com

Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2010
Impreza jest najnowszą inicjatywą Koła Naukowego Integra działającego przy...

II EDYCJA FESTIWALU ROBOTYKI ROBOCOMP JUŻ 14 MAJA W KRAKOWIE!
Jest to kolejna edycja Festiwalu organizowanego przez Koło Naukowe INTEGRA,...

Małe magnetyczne roboty
Są to małe magnetyczne roboty, które mogą poruszać się na...

Roboty komponują piosenkę
Eduardo Miranda z Interdisciplinary Centre for Computer Music Research na...

Robot podążający za światłem
Ten prosty robot podążający za światłem, składa się z minimalnej...

Kategorie : artykuły sponsorowane | wyświetleń [3 553 ]