Taśma LED zamieniająca kolory punkt po punkcie - Elektronika

Taśma LED zamieniająca kolory punkt po punkcie

25 cze 2010 o 18:37

Potrzebujesz oryginalnych efektów świetlnych w oparciu o diody LED? Ciekawe rozwiązanie oferuje nowa taśma diodowa z oferty firmy epiLED.

Taśma EMPF-DBD to nowy rodzaj pasków diodowych. Skrót DBD pochodzi od angielskiego wyrażenia „dot-by-dot”, co ma sugerować, że taśma zaświeca się punkt po punkcie.

Oprócz standardowych komponentów taśma EMPF-DBD posiada system układów scalonych, dzięki którym możliwe jest sterowanie każdej diody osobno, a nie – jak do tej pory – wszystkich punktów świetlnych naraz. W ten sposób powstają efekty wizualne, nieosiągalne dla standardowych pasków LED.

Wśród proponowanych efektów można znaleźć: falę, krople deszczu, ruch światła między pierwszą a ostatnią diodą czy ruch światła od środka paska na jego zewnętrzne krańce. Poszczególne programy pracują w jednej, trzech lub siedmiu wersjach kolorystycznych.

Do sterowania nowej taśmy służy specjalny sterownik z predefiniowanymi 94 trybami pracy. Obsługuje on do 500 kostek IC. Ponieważ na pięciu metrach znajduje się 50 kontrolerów IC – do jednego sterownika można podłączyć aż 50 metrów taśmy. Łączenie poszczególnych pięciometrowych odcinków odbywa się za pomocą gotowych złączek, a zasilanie podpina się pod specjalnie wyprowadzone przewody.

Taśma EMPT-DBD dostępna jest również w wersji wodoodpornej (EMWT-DBD) z silikonową opaską, która chroni produkt przed wilgocią i wpływem czynników zewnętrznych.

Panel LED do domu i biura
Ofertę paneli oświetleniowych firmy epiLED uzupełnił nowy model o wymiarach...

Żarówki G4 LED już w ofercie epiLED
Z początkiem września firma epiLED wprowadziła do oferty nową serię...

Tańszy sposób na rewolucyjne LED
Naukowcy z Cambridge University opracowali nowy sposób produkcji LED, dzięki...

Czujnik rozpoznający kolory
Czujnik jest zabudowany na podstawie diody RGB i foto-rezystora. Całość działa...

Efekt sztucznego ognia
Wykorzystując trzy diody LED i kawałek papieru możemy uzyskać bardzo...

Kategorie : artykuły sponsorowane | wyświetleń [9 818 ]