Podstawy działania switch PoE

31 maj 2017 o 8:33

cctvPoE zapewnia zasilanie za pomocą jednego kabla sieciowego. System cechuje się niską zawodnością. Zasilanie PoE odbywa się na łączach 10, 100 oraz 1000 Mb/s. Switche PoE stosuje się w systemie CCTV IP. Za jego pomocą można z łatwością monitorować innych ludzi. Zasilanie PoE odbywa się na napięciu 48 V.

Do zasilania sprzętów sieciowych wykorzystuje się switche PoE, transmisję bezprzewodową lub mediakonwertery. Urządzenia służą monitorowaniu w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Czym jest system PoE?

PoE (Power over Ethernet) jest systemem zasilania urządzeń sieciowych. To technologia zapewniająca zasilanie i transfer danych jednym kablem. Przewód do przesyłania danych oraz prądu jest w postaci skrętki Cat5e lub większej. Aby wykorzystać możliwości PoE, należy zaopatrzyć urządzenia zasilające, takie jak switche i karty sieciowe, w kabel ethernetowy. Tego typu zasilanie stosuje się dla 10, 100 oraz 1000 Mb/s. System ma wysoką niezawodność zasilania bez względu na rodzaj oraz długość kabla zasilającego. Aktualnie stosowane standardy zasilania z użyciem kabla sieciowego to PoE, PoE + oraz UpoE.

Switche PoE – ciągłość transmisji danych

Switch PoE to urządzenie, które gwarantuje ciągłość transmisji danych w sieci komputerowej. Jest stosowane do budowy systemów CCTV IP. Switche PoE używane są do organizacji systemu bezpieczeństwa, głównie w monitoringach przemysłowych. Ich najważniejszą funkcją jest wysyłanie i odbieranie transferu danych między konkretnymi urządzeniami w sieci. Za pomocą switchy PoE można z łatwością monitorować ruch osób oraz odtwarzać wybrane fragmenty. Urządzenia te naprawia się niezwykle łatwo. Switche PoE buduje się we wsparciu rejestratorów cyfrowych DVR (Digital Video Recorder). Na rynku są dostępne sprzęty 4, 8, 24 i 48 portowe.

Szczegóły działania PoE

System PoE działa na zasadzie zasilania urządzeń sieciowych za pomocą wolnych (niewykorzystanych) przewodów. Metoda ta znacznie różni się od popularnych połączeń sieciowych polegających na zewnętrznych zasilaczach do przewodów. Urządzenia zasilane metodą PoE wykorzystują stałe napięcie równe 48V. Jest to wartość niezagrażająca zdrowiu korzystającym, a wystarcza na wysyłanie dużej mocy. Średnica przewodów PoE wynosi od 0,5 mm do 0,8 mm. Pojedynczy kabel natomiast nie może być dłuższy niż 100 m.

Piła łańcuchowa: poznaj różne rodzaje tego urządzenia
Piła łańcuchowa to niezastąpione narzędzie w przypadku posiadaczy domów z...

Poznaj możliwości, jakie daje nowoczesny monitoring IP.
Żyjemy w czasach, w których wymagane jest zwiększenie czujności oraz...

Drabina dla elektryka
Każdy specjalista w swojej dziedzinie chce mieć jak najlepsze i...

STEROWNIK WĘŻA ŚWIETLNEGO 6 – KANAŁOWY
Układ sterownika węża świetlnego służy do współpracy z odbiornikami (żarówkami)...

Konwerter IR na RS232
Przekazanie słabych sygnałów podczerwieni może być teraz możliwe, nawet za...

Kategorie : artykuły sponsorowane | wyświetleń [556 ]