Czym są automaty vendingowe?

samochod3Chyba każdy z nas przynajmniej raz korzystał z automatów vendingowych. Znajdziemy je w wielu różnych punktach, między innymi w szkołach, na uczelniach, w szpitalach, w centrach handlowych, na dworcach, aby wspomnieć tylko o kilku z nich. To interesujący pomysł na biznes – bez potrzeby zatrudniania dodatkowych pracowników, ponieważ automaty sprzedają same!v

Automaty vendingowe to specjalne automaty sprzedające różne towary, a także usługi, które spotykane są już w każdym kraju na świecie. Wielu z nas kojarzy je z automatami oferującymi różne przekąski oraz kawę, ale w rzeczywistości dostępne są również inne urządzenia, które mają znacznie szerszą funkcjonalność i wzbudzają dzięki temu duże zainteresowanie.

Urządzenia mogą sprzedawać między innymi batony, chipsy, napoje ciepłe i chłodzone, kanapki, zabawki, prezerwatywy. Dostępne są również takie urządzenia jak automaty oferujące bilety, parkometry czy automaty fotograficzne, czyli fotobudki. Co więcej, dostępne są też automaty sprzedające lody, mleko, świeżo wyciskany sok czy przygotowujące pizzę jak z pieca!

W zależności od potrzeba automat vendingowy wyposażany jest w różne rodzaje systemów płatności. Zakup możemy opłacić pieniędzmi lub też z użyciem karty płatniczej czy nawet telefonu komórkowego.

Konstrukcja automatów pozwala na ich łatwą obsługę oraz gwarantuje wysoką wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Automaty mają najczęściej specjalne wyświetlacze, na których widzimy nasz wybór na przyciskach, a także kwotę do zapłaty. Obudowy są solidne i chronią przed uszkodzeniami i kradzieżami.

Nowy automat vendingowy nie jest tani. Musimy wtedy przygotować się zwykle na wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tańszym rozwiązaniem są automaty używane, na przykład znajdziemy je na stronie aukcje.efl.com.pl prowadzonej przez leasingodawcę EFL. Na aukcje.efl.com.pl dostępne są różne rodzaje automatów w bardzo atrakcyjnych cenach. Możemy też zdecydować się na wydzierżawienie automatu lub też na wzięcie go w leasing.