Jakie parametry powinna mieć solidna pralka?

jakie-parametry-powinna-miec-solidna-pralka-1Trudno sobie wyobrazić kompletnie urządzone mieszkanie bez pralki. To tak samo niezbędny sprzęt, jak lodówka czy gazówka. Stanowi więc obowiązkowe wyposażenie każdego domu, pomagające w codziennych pracach. Na rynku znajdziemy bardzo dużo różnych rodzajów pralek, a więc może pojawić się dylemat, co wybrać? Sprawdźmy, na co zwracać uwagę.

Jaki rodzaj pralki?

Generalnie są dwa rodzaje pralek: ładowane od góry oraz od przodu. To, jaką wybierzemy, zależy od naszych wymagań. Te drugie są bardziej klasyczne, znane od lat. Z tego względu wybierane są często, szczególnie jak chcemy umiejscowić taki sprzęt w kuchni pod blatem. Pralka otwierana od góry nie mogłaby być tak zlokalizowana, jednocześnie ma tę przewagę nad tradycyjnym modelem, że przeważnie jest węższa, a więc łatwiej ją zmieścić nawet w dość małej łazience. Pralki ładowane od przodu są bardziej ładowne, bo pozwalają na wypranie nawet 9 kg ubrań. Częściej jednak wybierane są te o ładowności 6-7 kg.

jakie-parametry-powinna-miec-solidna-pralka-2

Ważne udogodnienia

Nowoczesne pralki to szereg ciekawych, pomocnych udogodnień. Warto wybierać modele wyposażone w funkcje umożliwiające oszczędzanie energii i nasz czas. Z jednej strony mamy wpływ na środowisko, bo im bardziej energooszczędna pralka, tym lepiej dla środowiska, z drugiej możemy tak ustawić czas prania, aby dopasować go do danej sytuacji, na przykład, gdy chcemy wcześniej wyjść z domu i chcemy mieć wszystko wyprane.

Bardzo przydatne są też tzw. automatyczne programy odplamiania. Przeważnie usuwają różne zabrudzenia, na przykład z trawy, krwi czy pomidorów. Co ważne, stosując takie programy, możemy zapomnieć o dodatkach, jak odplamiacze, które źle wpływają na odzież.

jakie-parametry-powinna-miec-solidna-pralka-3

Prostota obsługi oraz bezpieczeństwo

Dobra pralka musi być łatwa w obsłudze. W tym celu przed zakupem koniecznie sprawdźmy, czy programator jest czytelny oraz intuicyjny. Dzięki nim łatwo uruchomimy wszystkie dostępne programy i funkcje. Tak samo ważna jest kwestia bezpieczeństwa, szczególnie jak mamy w domu dziecko. Przykładowo szklane drzwiczki do bębna pralki będą gwarancją ochrony przed poparzeniem, gdy pierzemy w wysokich temperaturach.

Niech cena nie będzie jedynym i najważniejszym wyznacznikiem wyboru pralki. Oczywiście zwracajmy na nią uwagę, ale ważniejsze od tego jest to, czy pralka jest solidnie wykonana, a do jej budowy wykorzystano najlepsze, wytrzymałe materiały. To oraz powyższe wskazówki powinny pomóc w dobraniu odpowiedniego sprzętu. Spośród wielu różnych firm, które mają w swojej ofercie takie urządzenia, pralki Beko z licznymi programami ułatwiającymi codziennie pranie, zasługują na uwagę.