Stłuczony wyświetlacz w iPhonie – co należy zrobić?

545345fffUszkodzenie ekranu to jedna z najczęstszych awarii, jakie zdarzają nam się w nowoczesnych telefonach. Ten fakt w szczególności dotyczy iPhone’ów, które z roku na tok stają się coraz cieńsze i coraz lżejsze. Wystarczy chwila nieuwagi, by na ekranie pojawiła się rysa – czasami jest ona czysto kosmetyczna i zaburza jedynie estetykę telefonu. Niestety, uszkodzenie może być na tyle poważne, że uniemożliwi korzystanie ze sprzętu.

A może by tak samemu?

Samodzielna wymiana szybki rzadko daje tak dobre efekty jak przy skorzystaniu z usług profesjonalnego serwisu. Ten ostatni dysponuje wykwalifikowanymi pracownikami, odpowiednim sprzętem, a także wiedzą i doświadczeniem. Najlepiej więc oddać swój cenny telefon w ręce specjalistów w branży.

Pęknięcie ekranu – jak ocenić rozmiar uszkodzenia?

Zbicie ekranu może szczególnie dotknąć jednego z trzech komponentów, a mianowicie chodzi o:

– szybkę,
– digitizer,
– wyświetlacz.

Jeśli uszkodzeniu uległa jedynie szybka, to najczęściej nadal sprawnie korzystamy z telefonu. Pojedyncze rysy nie wpływają na pogorszenie się jakości działania telefonu lub wygody korzystania z niego. Znacznie gorzej, gdy w wyniku upadku dojdzie do zepsucia się warstwy dotykowej, czyli digitizera. Używanie telefonu staje się praktycznie niemożliwe. Jednak najpoważniejsza awaria to bezpośrednie uszkodzenie wyświetlacza. Dochodzi wówczas do zaburzeń w wyświetlaniu się obrazu, w postaci charakterystycznych czarnych lub kolorowych pasów i plamek, a funkcja dotykowa staje się niesprawna. Należy wówczas dokonać montażu nowego panelu.

Jak wybrać serwis do naprawy iPhone’a?

Na rynku znajdziemy wiele serwisów, które zajmują się naprawą sprzętu od Apple, dlatego przed wyborem jednego z nich warto dokładnie przyjrzeć się jego ofercie. Dobry serwis powinien posiadać przynajmniej kilka lat doświadczenia. Stabilna pozycja serwisu na rynku daje klientom pewność, a także świadczy o tym, że jego pracownicy stale rozwijają swoje umiejętności i poszerzają wiedzę. Serwis isense.pl idzie o krok dalej i oferuje nam dodatkową wygodę w postaci naprawy sprzętu w systemie door-to-door. Nie musimy się do nich zgłaszać osobiście – wystarczy, że wyślemy sprzęt kurierem, a otrzymamy ekspresową wycenę, a następnie naprawę iPhone’a. Zanim się obejrzymy – kurier ponownie zapuka do naszych drzwi, tym razem z w pełni działającym sprzętem.