Zamienniki tonerów do drukarek Samsung Xpress – czy warto korzystać?

printer-790396_960_720Drukarki Samsung Xpress są bardzo popularne wśród użytkowników. Firma Samsung wykorzystuje powszechnie stosowaną technologię druku laserowego, co pozwala na łatwą obsługę sprzętu. Dotyczy to także materiałów eksploatacyjnych – tonerów oryginalnych lub zamiennych. Czy taki zamiennik to dobry wybór?

Cechy drukarek z serii Samsung Xpress

Zarówno klienci prywatni, jak i biznesowi cenią sobie drukarki laserowe z serii Xpress ze względu na wiele powodów. Po pierwsze, Samsung jest znanym producentem sprzętu elektronicznego o ustabilizowanej pozycji na rynku i wszystkie jego produkty spełniają podstawowe standardy. Po drugie, seria Xpress jest dedykowana szerokiej grupie użytkowników – uniwersalne drukarki przydadzą się nie tylko w domu, ale także w niewielkim biurze. Po trzecie, w ofercie znalazły się urządzenia o różnych możliwościach i parametrach technicznych, dzięki czemu właściwie każdy kupujący wybierze model odpowiedni dla siebie. Po czwarte wreszcie, drukarki laserowe cieszą się dzisiaj dużym powodzeniem, korzystanie z nich jest sprawne i intuicyjne, a materiały eksploatacyjne są łatwo dostępne. Okazuje się jednak, że kwestia eksploatacji to nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać.

Drukarki laserowe – tani sprzęt, drogie użytkowanie?

Drukarki laserowe ze średniej półki mają to do siebie, że jest to sprzęt stosunkowo niedrogi, a tym samym bardzo wszechstronny i przydatny w wielu sytuacjach. Większość modeli z serii Samsung Xpress to towar mieszczący się w zasięgu przeciętnego budżetu domowego czy firmowego. Niska cena drukarki to jej zdecydowany atut, na tym jednak wydatki się nie kończą. Największe koszty użytkownik ponosi, uzupełniając materiały eksploatacyjne. Chociaż toner do drukarki laserowej jest znacznie bardziej wydajny niż tusz do drukarki atramentowej, to jest także droższy. Regularne wymienianie tonera w urządzeniu może odbić się zauważalnie na naszych finansach, zwłaszcza jeśli korzystamy z drukarki często, na przykład w pracy. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, by na tym zaoszczędzić.

Tonery oryginalne i zamienniki tonerów do drukarek Samsung Xpress

Oryginalne tonery do drukarek z serii Samsung Xpress to pewne rozwiązanie, niestety także dość kosztowne. Kupując toner od producenta, płacimy nie tylko za satysfakcjonującą jakość i gwarancję, ale także za samą markę – być może nawet przede wszystkim za nią. Dzieje się tak dlatego, że producenci, sprzedając tanio swój sprzęt, nadrabiają zyski na późniejszej eksploatacji. Nic dziwnego, że wielu z nich odradza stosowanie tonerów alternatywnych, po prostu nie leży to w ich interesie. Tymczasem zamienniki tonerów do Samsung Xpress mogą być równie użyteczne, a przy tym tańsze nawet o kilkadziesiąt procent. Nieprawdą jest, że obniżają wydajność drukarki czy też powodują usterki sprzętu. Tonery alternatywne od renomowanych firm spełniają te same wymagania, co produkty oryginalne, są bezpieczne i kompatybilne z urządzeniem. Czasem nawet produkuje się je z tych samych materiałów, ale pod inną marką. Mimo wszystko trzeba zachować pewną ostrożność i być świadomym, że zamiennik to nie to samo, co toner oryginalny. Jeśli jednak sprawdzisz dobrze opinie o dystrybutorze i o sprzedającym, z powodzeniem zakupisz niedrogi i w pełni zadowalający produkt.