Sposoby na ochronę telefonu

Smartfon to już nie tylko środek komunikacji, ale też niezastąpiony dostawca rozrywki, a także coraz częściej mobilne narzędzie pracy. Nic więc dziwnego, że jego rola w codziennym życiu jest nie do przecenienia, a jeśli do tego dodamy niemałą cenę samych urządzeń, to zrozumiemy wagę problemu, jakim jest jego właściwa ochrona.

Etui na każdą okazję

Zdecydowanie najczęściej spotykanym sposobem zabezpieczenia telefonu jest etui. Smartfon umieszczony w futerale nie tylko nie traci swoich cech użytkowych, ale wręcz może zyskać dodatkowe punkty w kategoriach wyglądu i bezpieczeństwa. Zanim dokonamy wyboru i zakupu warto się zastanowić, w jaki sposób użytkujemy telefon oraz co jest dla nas najważniejsze.

Wybór rynkowy jest bardzo duży – począwszy od delikatnych, silikonowych etui pomyślanych tak, aby jak najmniej zaburzać fabryczną linię telefonu, przez nieco grubsze gumowe obudowy, po zamykane kabury, często wykonywane ze szlachetnej skóry czy też drogich tworzyw. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, zwolennicy sportów ekstremalnych i osoby pracujące w trudnych warunkach, również znajdą coś dla siebie. Wprawdzie obudowy dedykowane do pracy w trudnych warunkach wydają się nieco toporne, ale stopień gwarantowanych zabezpieczeń z nawiązką rekompensuje te niedogodności.

Różne style, różne możliwości

Wybierając etui dla siebie, należałoby przemyśleć również swoje potrzeby. Kabura zapewni wysoki stopień ochrony, jednak kosztem wygody  – każdorazowe sprawdzenie godziny czy powiadomień będzie wymagało wyjęcia telefonu. Alternatywę może stanowić etui z klapką – łatwiej je otworzyć, są też modele dysponujące wycięciem, które pozwalają sprawdzić stan telefonu bez otwierania. Silikonowe lub gumowe obudowy zabezpieczające plecki i boki telefonu, w najmniejszym stopniu ingerują w jego kształt i sposób użytkowania, ale też stanowią najmniejszą ochronę. Ponieważ koszt naprawy pękniętego ekranu potrafi przekroczyć wartość urządzenia, to w ich wypadku warto rozważyć inwestycję w szkło hartowane.

Nie bez znaczenia jest też kwestia estetyki. Gotowe wzory zazwyczaj cechują się stonowaną, oszczędną formą lub przeciwnie  – narzucają klientom własną, niekoniecznie estetyczną interpretację trendów modowych. Jeśli jesteś znudzony propozycjami rynkowymi, to jest proste rozwiązanie  – zaprojektuj etui sam. FunnyCase oferuje wygodną aplikację, kreator etui, pozwalający w kilka minut stworzyć projekt zgodny z naszym gustem i realizujący nawet najśmielsze pomysły. Indywidualne wzory można nanieść na każdy z omawianych rodzajów pokrowców. Jednym ruchem możemy zadbać o bezpieczeństwo telefonu i podkreślić własną oryginalność.