Żelazko bezprzewodowe – warto czy nie warto?

Żelazko bezprzewodowe nie sprawdzi się jako jedyne żelazko w domu, jednak w wielu różnych sytuacjach możliwość odłączenia się od kabla jest wielce przydatna. Żelazko mobilne może nie sprawdzi się na wakacjach pod namiotem, ale już przy odświeżaniu zasłon lub prasowaniu firan może okazać się bezcenne.

Żelazko bezprzewodowe – jak działa?

Żelazko bezprzewodowe, wbrew wyobrażeniom wielu osób, potrzebuje kontaktu z prądem. Nie działa ono na baterie ani żaden inny, alternatywny sposób zasilania. Jego niezbędną częścią jest tzw. stacja dokująca, która pozwala odpowiednio rozgrzać sprzęt pod wpływem działania energii elektrycznej. Po takim ładowaniu żelazko, w zależności do konkretnego modelu, będzie stopniowo wytracało temperaturę. Dostęp do prądu jest jednak konieczny, a więc mylą się ci, którzy chcieliby zabrać żelazko bezprzewodowe pod namiot. Pewną alternatywą dla żelazka bezprzewodowego jest żelazko z odłączanym kablem, jednak i ono potrzebuje prądu, aby prawidłowo działać. Podobnie zresztą, jak najbardziej chyba mobilne urządzenie, jakim jest stacja parowa. Część tego typu urządzeń ma osobny zbiornik na wodę, co pozwala korzystać z mobilnej wersji żelazka.

Do czego przydaje się żelazko parowe?

Żelazko parowe można więc uznać za niepotrzebną nikomu fanaberię. Nie jest to z pewnością rozwiązanie, które jest w stanie zastąpić tradycyjne żelazko lub generator pary, natomiast jest wiele takich sytuacji, w których żelazko bezprzewodowe lub moduł ręczny stacji parowej okazują się przydatne. Dom w porządku utrzymać można między innymi dzięki temu urządzeniu. Przede wszystkim dzieje się tak, gdy trzeba odświeżyć wyprasowane wcześniej ubrania. Poza tym żelazko bezprzewodowe pozwala skorzystać z funkcji parownicy nie tylko w przypadku ubrań, lecz także domowej tapicerki, firan i zasłon. Odświeżająca i dezynfekująca moc pary okazuje się niezwykle cenna w dbaniu o domową czystość. Dzięki żelazku bezprzewodowemu wyprasowanie trudnych do ułożenia na desce materiałów, ciągnących się delikatnych tkanin jest dużo prostsze i nie tak stresujące.

Czy warto kupić żelazko bezprzewodowe?

Z pewnością żelazko bezprzewodowe okaże się bardzo przydatne w domu. Pozwoli zadbać o świeżość, czystość i jednocześnie pomoże wyprasować najtrudniejsze materiały. Warto jednak zastanowić się, czy kupowanie samodzielnego żelazka bezprzewodowego ma sens. Jeśli kupować je jako uzupełnienie, może lepiej zainteresować się rozwiązaniami wzbogaconymi o takie bezprzewodowe moduły, np. stacją parową IXEO.

undefined