Nowoczesne rozwiązania dla biur rachunkowych

W dzisiejszych czasach biura rachunkowe nie mogą obejść się bez nowoczesnych technologii – programy do prowadzenia internetowej księgowości, CRM dla biura rachunkowego umożliwiający szybki, stały i w pełni sprawny kontakt wewnątrz firmy i z klientami, oraz wiele innych aplikacji stały się standardem. Dzięki temu usługi księgowe zaczęły być lepiej przyswajalne i prostsze w obsłudze, dostosowując się do współczesnych wymagań klientów. Tak samo nowe pokolenie przedsiębiorców nie wyobraża sobie prowadzenie firmy bez technologii. Jak zmieniło się oblicze księgowości na przestrzeni lat?

Nowoczesne rozwiązania = większa efektywność

Nowoczesne biuro księgowe stara się wykorzystywać cenny czas i umiejętności każdego pracownika do maksimum – z tego też powodu stworzono programy i aplikacje, które zarówno wspierają ich codzienną pracę, jak i ułatwiają kontakt z klientem. Przede wszystkim nie trzeba już ręcznie przepisywać wszystkich danych – programy robią to za nas, odczytując informacje na temat faktur, kwot czy samego dostawcy. Mają za zadanie również automatycznie weryfikować dokumenty księgowe oraz je segregować, a także importować do programu księgowego.

Komunikacja z klientem także uległa znaczącej zmianie. Dzięki dedykowanym aplikacjom ma on dostęp do archiwum swoich dokumentów oraz może na bieżąco sprawdzać aktualne sprawy. Oczywiście wszystko jest w pełni zabezpieczone i zaszyfrowane, aby tylko on oraz biuro miało do niego dostęp.

CRM dla biura rachunkowego – nowoczesne zarządzanie czasem

Czas jest aktualnie na wagę złota. Sztuką jest jego racjonalna organizacja, tak aby praca przebiegała sprawnie i efektywnie. Szczególnie jest to ważne w biurach rachunkowych, gdzie zarówno księgowi, jak i klienci, pragną zaspokoić wzajemne potrzeby w możliwie jak najkrótszym czasie. Dlatego też z pomocą przychodzą wszelkie aplikacje służące do zarządzania pracą i zadaniami, zwane właśnie CRM.

Jednym z takich programów jest RAKS – popularny program dla biur księgowych, który oprócz opcji kreowania dokumentów, ułatwia pracę poprzez organizację codziennej pracy. Jest niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze, a do tego bardzo urozmaicony i szybki. Zyskał sobie popularność w kraju i na świecie, co tylko dowodzi, jak faktycznie pomocny się okazuje.

Elektroniczny obieg dokumentów

Ogromnym ułatwieniem w prowadzeniu księgowości jest elektroniczny obieg dokumentów, który automatyzuje pracę zwiększając jej wydajność. Koniec z wiecznym bieganiem od biurka do biurka – obecnie można przekazywać dokumenty nie wstając z siedzenia. Przekazywanie informacji następuje poprzez uruchomienie odpowiedniej procedury i opracowania dokumentu, który natychmiast może być zaimportowany do programu księgowego.

Integrator wyciągów bankowych

Innym równie przydatnym rozwiązaniem jest integrator wyciągów bankowych, dzięki którym księgowy może otrzymać gotowe wyciągi bankowe bez potrzeby ręcznego przepisywania wszystkich danych. Jest to kolejne narzędzie przyspieszające i automatyzujące pracę biura.

Niech Twoje biuro stanie się nowoczesne!

Nowoczesne biuro rachunkowe cechuje się doświadczeniem, profesjonalizmem oraz umiejętnością dostosowania się do aktualnych potrzeb rynkowych. Technologia rozwija się na naszych oczach, tak samo jak wymagania i oczekiwania klientów – wypieranie tych istotnych elementów spowoduje, że Twoje biuro księgowe zniknie z rynku na rzecz konkurencji. Inwestuj w nowoczesne rozwiązania, ponieważ nie tylko ułatwiają i przyspieszają pracę, ale również podnoszą Twój prestiż.