Kluczowy czynnik sprawnego działania urządzeń, czyli szafy rack firmy APC

W każdym przedsiębiorstwie niezbędnym elementem jest centrum danych, w którym przetwarzane są wszystkie niezbędne dane dotyczące działania danej firmy. Zależnie od jej wielkości, czasem jest to jeden serwer, a czasem ogromne pomieszczenie pełne różnych urządzeń. Ważne jest jednak to, aby firma zadbała o wysoką jakość posiadanych urządzeń oraz ich kompatybilność. Wybierając urządzenia do przedsiębiorstwa zainteresujmy się rynkiem i znajdźmy odpowiednie produkty, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania i będą się idealnie sprawdzać również w przyszłości, gdy firma być może zacznie się rozwijać i potrzebne będą bardziej wydajne rozwiązania.

 

APC – lider na rynku

Marka APC jest jednym z najpopularniejszych dostawców rozwiązań dla firm, które chcę stworzyć profesjonalne centra danych z wykorzystaniem szaf serwerowych. Marka powstała w 1981 roku i oferuje produkty, które cechują się przede wszystkim standaryzacją oraz bezproblemową integracją. Te dwie cechy są priorytetem twórców wszystkich urządzeń APC. Firma jest jednym z liderów w branży zasilania awaryjnego. Jednym z flagowych produktów marki są urządzenia typu UPS, czyli wielofunkcyjne platformy zabezpieczające. Jednak w ofercie APC znaleźć możemy wiele innych urządzeń, między innymi wysokiej jakości szafy rack, z którymi zapoznamy się bliżej właśnie w tym artykule. Z pewnością szafy rack możemy potraktować jako jeden z najważniejszych czynników, niezbędnych do prawidłowego działania urządzeń sieciowych. Podstawowe zalety urządzeń oferowanych przez tę markę to: niski koszt eksploatacji, łatwość serwisowania, prosty dostęp do najistotniejszych elementów infrastruktury, innowacyjność, możliwość rozbudowy oraz gwarancja producenta działająca na terenie Polski. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto wybrać szafy rack oferowane przez markę APC?

Z pewnością szafy rack nie wydają się zbyt skomplikowanym elementem rozwiązań sieciowych, jednak są one bardzo istotne. W skrócie można powiedzieć, że szafy rack odpowiadają za prawidłowe działanie wszystkich urządzeń, które zostały w nich zainstalowane. Bardzo często szafy te są wyposażone w specjalne systemy, które odpowiadają za dostarczanie energii oraz chłodzenie zamontowanych w szafie urządzeń sieciowych. Najistotniejszą cechą opisującą szafy rack APC jest funkcjonalność. Produkty te zostały stworzone w taki sposób, aby zapewniać łatwość instalacji, możliwość prostej integracji dystrybucji zasilania i prowadzenia kabli, a także zwiększać przepływ powietrza pomiędzy urządzeniami. Głównym zadaniem szafy rack jest ochrona przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego na wszystkie sprzęty, które zostały w takiej szafie umieszczone. Ich obudowy wykonane są z metalu lub stali – chronią również ludzi pracujących w serwerowniach przed wpływem promieniowania elektromagnetycznego na ich zdrowie. Opisywane produkty są wyjątkowo odporne na czynniki mechaniczne lub termiczne; posiadają również izolację elektromagnetyczną. Mogą posiadać wentylację lub klimatyzację – jest to bardzo istotne ponieważ urządzenia sieciowe generują bardzo dużo energii cieplnej i mogą się przegrzewać. Urządzenia te zapewniają sprawność, bezpieczeństwo i kompatybilność, a także wiele dodatkowych udogodnień dla użytkowników. W transporcie wszystkie szafy marki APC są przewożone w specjalnych opakowaniach antywstrząsowych, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia produktu podczas transportu.

Przykładowe szafy rack marki APC

W tej części artykułu przedstawimy Państwu trzy przykładowe szafy rack oferowane przez markę APC, które znajdą Państwo w ofercie sklepu Thomas It. Wszystkie są częścią linii wielofunkcyjnych obudów NetShelter SX.

Pierwszym produktem jest szafa rack o kodzie katalogowym AR3104. Jest to szafa o wymiarach 89090 x 1070 x 1198 mm. Jest to model wolnostojący; może być montowany w stelażu o rozmiarze 24U. Urządzanie zostało zoptymalizowane w taki sposób, aby zapewnić łatwość instalacji, proste zarządzanie kablami, zintegrowane zarządzanie energią oraz przepływem powietrza. Główną zaletą tego produktu jest łatwość integracji z innymi urządzeniami sieciowymi oraz zastosowanie specjalnych, dedykowanych rozwiązań, służących do montażu kabli w obudowie, aby były one zorganizowane w przejrzysty, bezpieczny i wygodny sposób, umożliwiający również wprowadzanie bieżących zmian w organizacji centrum danych. Przednie drzwiczki produktu są perforowane, aby zapewnić odpowiedni poziom wentylacji. Warto zwrócić uwagę również na zakrzywiony przekrój przednich drzwi oraz zdejmowalny dach tego urządzenia.

Kolejnym godnym uwagi produktem jest szafa rack o kodzie produktu AR3357. Produkt ten cechuje się wymiarami: 750 x 1200 x 2258 mm. W urządzeniu są już zamontowane specjalne szyny, służące do montażu urządzeń sieciowych. Zapewnia to maksymalne wykorzystanie przestrzeni, łatwość organizacji oraz możliwość wprowadzania dowolnych zmian zależnie od potrzeb konkretnego użytkownika. Drzwiczki przednie i tylne można w prosty i szybki sposób demontować i zamieniać, aby dostosować wykorzystywane rozwiązania do własnych wymagań. Tak samo nóżki szafy, które mogą być regulowane za pomocą wkrętaka. Ta szafa rack została stworzona z myślą o montowaniu w niej sporych ilości sprzętu sieciowego, nawet do wagi 1364 kg (nośność statyczna) – produkt jest wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów. Urządzenie to spełnia również wymogi odporności sejsmicznej.

Ostatnim produktem z oferty APC jest szafa rack o kodzie katalogowym AR3157. Wymiary tego urządzenia to 750 x 1070 x 2258 mm. Szafa jest kompatybilna z urządzeniami sieciowymi różnych wiodących marek i z pewnością z łatwością stanie się integralną częścią profesjonalnych rozwiązań sieciowych w wielu przedsiębiorstwach. Urządzenie jest wyposażone w odpowiednią izolację, dlatego jest bezpieczne w użyciu dla ludzi, ale chroni też przed uszkodzeniem wszystkie zamontowane sprzęty. Szyny mocujące w tej szafie są uniwersalne i mogą zostać dostosowane do konkretnych sprzętów. Produkt jest również wyposażony w wygodne, podwójne drzwiczki, które zajmują niewiele przestrzeni. Wszystkie elementy tej szafy są uziemione do ramy, posiada ona również osiem dodatkowych wkładek uziemiających.

Prócz przykładowych produktów opisanych wyżej, w ofercie marki APC znajdą Państwo również szafy rack stanowiące część pięciu innych linii: NetShelter CX, NetShelter S, obudowy specjalne, otwarte stojaki montażowe oraz miniaturowe centra przetwarzania danych.

Gdzie zakupić szafy rack marki APC?

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem szaf typu rack oferowanych przez markę APC, zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Thomas It. Nasi eksperci z chęcią pomogą każdemu z klientów w doborze idealnego rozwiązania dla potrzeb konkretnej firmy, a także udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania. W naszej ofercie dostępne jest bardzo wiele różnorodnych produktów oraz akcesoriów, które umożliwią Państwu stworzenie niezawodnego i nowoczesnego centrum danych w firmie.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl.