Echosonda Condor

Obecnie w nowoczesne echosondy są wyposażone wszystkie kutry rybackie, łodzie wędkarzy czy żeglarzy. Wspomagają nawigację, obrazują strukturę dna oraz pomagają namierzyć ławice ryb. Niewątpliwie największą ich zaletą jest ostrzeganie przed niebezpiecznymi przedmiotami usytuowanymi tuż pod powierzchnią tafli wody. Poznaj jedną z lepszych echosond na rynku, a mianowicie echosondę Condor.

Echosodna Condor 342 C DC wyposażona jest w nowoczesny i przejrzysty wyświetlacz LCD. Posiada on duży kontrast, co wiąże się z bardzo dobrą widocznością szczegółów nawet w słoneczną pogodę. Podstawa ekranu jest obrotowa. Ułatwia to nakierowanie echosondy pod pasującym nam kątem widzenia. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu, urządzenie wyświetla zapamiętane ustawienia z poprzedniej sesji. Wewnętrzna pamięć jest nie wątpliwie ogromną zaletą docenianą przez użytkowników, którzy kilka dni z rzędu pływają po danym akwenie. Echosonda Condor posiada przetwornik Dual cone, który montuje się na pawęży łodzi. Przetwornik jest wyprofilowany i dostosowany do dużych prędkości jakie na wodzie osiągają łódki motorowodne. Odczytywanie poziomu głębokości zbiornika wodnego odbywa się za pomocą kontrolera T G C. Dodatkowo wędkarzy ucieszy funkcja wizualizacji ryb z uwzględnieniem na jakiej głębokości się znajdują. Odpowiedzialne jest za to oprogramowanie FISH ID. Miłośnicy wędkarstwa oraz żeglugi mają do wyboru 3 tryby kolorystyczne tła: czarny, niebieski lub biały.

Echosonda dostępna jest w sklepie z elektroniką jachtową https://www.mazuria.com/echosonda-condor-342-c-dc.html w komplecie z kablem o długości 6 metrów, akcesoriami do montowania na pawęży, podstawką pod pawęż. Wspomnieć należy, że urządzenie posiada przetwornik 83 / 200 KHz.
W dziale elektroniki jachtowej dostępne są także echosondy Dragonfly charakteryzujące się doskonałym odzwierciedleniem dna w przejrzystym ekranie z niemal rzeczywistym odwzorowaniem obrazu świata pod łodzią.

Cena echosondy.
Ceny echosond tanieją z roku na rok. Starsze technologie zastępowane sa nowoczesnymi. Zmieniają się ekrany wyświetlaczy. Są większe, mają lepsze kotrasty. Czujniki głębokości są precyzyjniejsze. Stopień naszpikowania nowoczesną techniką ma wpływ na ceny echosond. Na rynku średniej klasy echosondę dostaniemy od 700 złotych. Za lepszą echosondę przyjdzie nam zapłacić ponad 7 tysięcy złotych, np w tej cenie otrzymamy model AXIOM 7 RV. Jest to zaawansowane, wielofunkcyjne urządzenie dla profesjonalnego użytku morskiego. Posiada wbudowany system nawigacyjny i nieograniczone możliwości poszerzania funkcjonalności. Posiada technologię Bluetooth oraz WiFi ułatwiające komunikację z tabletami, laptopami czy smartfonami.

Polecana echosonda.
Rozsądnym wyborem jest Echosonda DRAGONFLY model 5PRO, której cena detaliczna w sieci sprzedaży zaczyna się od 2.049 zł. Urządzenie wyposażone jest w ploter map. Obraz dna wyświetlany jest w fotograficznej jakości. Idealnie nadaje się do skutecznego namierzania ryb na głębokości do 180 metrów. Ekran ma idealne kąty widzenie, jasność i wysoki kontrast. Nie przezkadza światło słoneczne. Obraz jest bardzo czytely nawet w okularach przeciwsłonecznych, które większość z nas nosi przebywając na wodzie. Czytaj także http://www.gdansk4u.pl/okulary-zeglarskie-jakie-wybrac Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV nie tylko chronią nasze oczy, ale także zapewniają lepszą barwę widzenia podczas słonecznej pogody nad taflą wody. Echosonda Dragonfly zabezpieczona jest przed wilgocią, nie zaparowuje ekran. Wspomniana wada jest często spotykana w tego typu urządzeniach podczas użytkowania na wodzie. Użytkownik ma do wyboru opcję DownVision oraz tryb echosondy. Sonar echosondy wykorzystuje zaawansowana technologię CHIRP, która zapewnia wysoką rozdzielczość porównywalną do obrazu rzeczywistego.

Kompletne wyposażenie łodzi i jachtów dostępne w sklepie https://www.mazuria.com