Fakturowanie mobilne – moda czy wygoda?

Prowadzenie przedsiębiorstwa nie jest takim prostym i przyjemnym zadaniem. Choć wykonywanie samej pracy może być naprawdę przyjemne, to już załatwianie wszelkich papierkowych spraw, w tym wystawianie faktur, jest często niepotrzebną stratą czasu.

Dlatego warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań jak na przykład mobilne fakturowanie?

Czym jest fakturowanie?

Gdy dokonasz jakiejś sprzedaż towaru, czy też usługi, musisz pamiętać o tym, by wystawić do niej fakturę. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem działalności, jest to zapewne czarna magia. Inni, już może bardziej doświadczenie, zapewne dotychczas fakturami zajmowali się dopiero w domu, po pracy. Ile razy jednak zdarzyło się zapomnieć o jakiejś fakturze? Dlatego też warto stosować pewne uproszczenia.

Faktura jest dokumentem sprzedaży towaru lub usługi, która musi posiadać określone elementy, jak na przykład data i numer faktury. Data wykonania usługi/sprzedaży, a także strony faktury, przedmiot fakturowania, numery kont, na jakie mają zostać dokonane płatności, czy odpowiednie stawki VAT i oczywiście podane wszelkie kwoty. Choć nie wydaje się tego dużo, to jeśli ktoś wcześniej nie miał nic wspólnego z fakturami, może to być już pewnym problemem.

Na szczęście są firmy, które działają też po to, aby ułatwiać pracę innym, tworząc takie programy, jak na przykład intaxo.pl. Czym jest ten program? To mobilny program do fakturowania, który ma zalety, mogące znacznie ułatwić codzienną pracę i również może przyczynić się do zmniejszenia kosztów w firmie, a także podniesienia szansy na to, że faktury zostaną wypełnione i wysłane poprawnie.

Jakie są zalety mobilnych programów do fakturowania?

Dla niektórych nowoczesne rozwiązania w biznesie to jedynie moda, za którą nie warto podążać. Tutaj jednak możemy zauważyć pewną różnicę. Ponieważ jeśli coś jest modne, to nie koniecznie musi być funkcjonalne i wybieramy to jedynie ze względu na prestiż. W przypadku mobilnych programów do fakturowania stawiamy przede wszystkim na wygodę korzystania z nowoczesnych rozwiązań.

Zalety korzystania z mobilnych programów do fakturowania:

  • Łatwe w obsłudze i szybki dostęp

Programy do fakturowania są bardzo proste w obsłudze, o ile ktoś wie, jak posługiwać się telefonem. Wszystko sprowadza się do tego, by włączyć aplikację, wybrać kontrahenta, towar z naszej firmy, a także podanie ilości sprzedaży i tak naprawdę to już wszystko. Jeśli już wcześniej wystawialiśmy konkretnemu kontrahentowi faktury, to możemy skorzystać z historycznych danych.

  • Wszystkie dokumenty w jednym miejscu

Ile razy zdarzyło ci się, że dzwoniła księgowa, bądź kontrahent, pytając o konkretną fakturę, ale ciebie nie było w domu i nie mogłeś na nią spojrzeć? Program mobilny do fakturowania pozwala na szybkie podejrzenie każdej wystawionej faktury. Nawet jeśli było ich dużo, to odpowiednie filtrowanie, pozwoli szybko takową znaleźć.

  • Różne rodzaje faktur sprzedaży i walut

Faktura sprzedaży nie ma tylko jednego rodzaju, lecz dzieli się na kilka typów. W mobilnych programach do fakturowania możesz swobodnie wybierać między każdym z nich. Wielką zaletą jest również możliwość wystawiania faktur w wielu walutach. Jeśli masz kontrahentów za granicą, to na pewno ułatwi ci pracę.

  • Szybkie dostarczanie faktur

Przy pomocy programu mobilnego do fakturowania, każda faktura może zostać wygenerowania w formacie pdf i przesłana szybko do klienta. Dzięki temu możesz wystawić i wysłać fakturę w każdym momencie. Dodatkowo widzisz, po wysłaniu faktury, czy została już ona opłacona, czy czeka na płatność.

To nie wszystkie zalety, ponieważ jest ich o wiele więcej, jak na przykład dodatkowe funkcjonalności, typu połączenie z magazynem, czy sklepem internetowym. Ciężko jednak mówić o wszystkich, ponieważ cały czas dokładane są kolejne.

Jak widać, mobilny program do fakturowania, to niezwykle proste narzędzie, które strasznie przyspiesza i ułatwia pracę. Teraz już nie musisz martwić się, kiedy i jak wystawić fakturę, ponieważ wystarczy, że wyciągniesz telefon i po kilku kliknięciach faktura gotowa.