Aplikacje internetowe

Aplikacje internetowe – Kraków

Aplikacje internetowe (in. aplikacje webowe) to aplikacje uruchamiane przy pomocy przeglądarki WWW. Aplikacje internetowe wykorzystuje się do interakcji z użytkownikiem, która jest możliwa m.in. dzięki połączeniu z bazami danych. Tego rodzaju programy wykorzystują do komunikacji sieć komputerową i pracują na głównym serwerze. Aplikacje internetowe potrzebują zatem:

  1. serwera WWW

  2. oprogramowania towarzyszącego

  3. środowiska programistycznego

Choć zapewne brzmi nie do końca jasno, aplikacje internetowe to coś z czym mamy do czynienia na co dzień, od dosyć dawna i prawdopodobnie… nawet o tym nie wiemy!

Aplikacje internetowe strony internetowe

Aplikacje internetowe nie są tym samym, czym strony internetowe, choć na co dzień rzadko zwracamy uwagę na różnice i o wszystkim, co otwieramy w karcie przeglądarki mówimy strona internetowa”. Aplikacje internetowe można rozróżnić od stron internetowych po dwóch rzeczach. Pierwsza – dla zwykłych użytkowników Kowalskich – to charakter internetowej treści. Strona internetowa to takie tradycyjne medium online: dostarcza jedynie informacji, możemy na niej tylko przeczytać/obejrzeć jakąś treść, a jedyne nasze działanie to poruszanie się pomiędzy kolejnymi zakładkami strony. Aplikacje internetowe służą z kolei interakcji. Mają interfejs i jakąś funkcjonalność, za pomocą której możemy zareagować na wyświetlaną treść: wpisać dane, przesłać jakieś żądanie, edytować treść itp.

Czy wiesz, że aplikacje internetowe to…

  • mechanizm edytowania treści Wikipedii
  • aukcje na Allegro
  • zamieszczanie ogłoszenia na OLX
  • rezerwowanie hotelu na booking.com
  • system rezerwacji zajęć fitness online
  • system aplikowania o pracę na pracuj.pl
  • i wiele, wiele więcej!

Webchefs – aplikacje internetowe Kraków

W Webchefs tworzymy i programujemy profesjonalne aplikacje internetowe. Doskonale wiemy, jakie narzędzie zapewnić po stronie serwera, a jakie po stronie użytkownika, aby te produkty w pełni spełniały swoje zadanie. Aplikacje internetowe pisane przez naszych programistów-pasjonatów charakteryzują się wysokim stopniem funkcjonalności, którą gwarantują lata doświadczenia połączone z nowoczesnymi rozwiązaniami. Nasza siedziba znajduje się w mieście Kraków, jednak jako software house działamy na skalę ogólnokrajową. Zapraszamy do kontaktu z Software house Kraków