Jak prawidłowo dezynfekować smartfona?

Aby chronić zdrowie swoje i innych, z całą pewnością warto pamiętać o regularnym dezynfekowaniu przedmiotów codziennego użytku. To właśnie z tego powodu dezynfekcji powinny podlegać również telefony komórkowe, na których niestety gromadzi się wiele wirusów oraz bakterii. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo je usunąć, aby telefon był w pełni bezpieczny.

Najważniejsze zasady

Najważniejszą kwestią, którą na pewno trzeba zapamiętać, jest to, że telefon komórkowy trzeba dezynfekować regularnie. Tylko poprzez powtarzanie tej czynności można mieć całkowitą pewność, że bakterie oraz wirusy zostały usunięte. Czego natomiast używać do oczyszczania telefonu? Smartfon powinien być przecierany miękką ściereczką najlepiej z mikrofibry, taką, która używana jest na przykład do przecierania okularów. Jest ona delikatna dla telefonu, ale jednocześnie doskonale zbiera wszelkie zabrudzenia oraz bakterie. Dodatkowo miękkie tkaniny o wiele lepiej usuwają plamy z tłuszczu, a to właśnie na nich lokalizuje się najwięcej różnego rodzaju drobnoustrojów.

Na mokro, czy na sucho?

Ważnym elementem, o którym trzeba pamiętać, jest również dokładne czyszczenie telefonu na sucho. Również te najnowsze modele smartfonów  wymagają delikatności – nie chcemy przecież ich porysować lub co gorsza uszkodzić. To dlatego, zanim rozpocznie się przecieranie, koniecznie trzeba zobaczyć, czy ściereczka pozbawiona jest różnego rodzaju okruszków. Jeśli czyszczenie na sucho nie pomaga, warto kupić specjalny płyn, który przeznaczony jest do odkażania urządzeń elektronicznych. Wszelkiego rodzaju płyny do mycia szyb, czy woda nie są wskazane. Nowe technologie używane są na co dzień, a więc odkażanie ich jest konieczne nawet kilka razy dziennie.

O dezynfekowaniu swojego telefonu komórkowego warto pamiętać nie tylko przy okazji pandemii. Na smartfonach pozostaje bowiem wiele bakterii oraz wirusów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne. To właśnie dlatego warto pozostać w tej kwestii regularnym i kupić specjalną ściereczkę oraz płyn do odkażania sprzętów elektronicznych, co pozwoli na bezpieczne czyszczenie sprzętu. 

Więcej informacji na: https://e-smartphone.pl/