Komputery przemysłowe serii BOXER od AAEON

Firma AAEON należąca do grupy ASUS to czołowy producent bezwentylatorowych, jednopłytowych komputerów przemysłowych. Tych znakomitych produktów nie mogło zabraknąć w magazynach i katalogu TME.

Komputery serii Boxer zaprojektowane zostały z myślą o długotrwałej, ciągłej i niezawodnej pracy w ekstremalnych warunkach. Ich głównym zadaniem jest usprawnienie i optymalizacja procesów automatyzacji. Pełna gama komputerów firmy AAEON w naszej ofercie znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak produkcja przemysłowa i jej kontrola, monitorowanie środowiska, transport, inteligentne budynki i systemy kontroli dostępu oraz wiele innych.

Serię Boxer charakteryzuje wszechstronność. Produkty z tej grupy posiadają zróżnicowane właściwości i funkcjonalności, dzięki czemu z łatwością można znaleźć urządzenie doskonale dopasowane do konkretnej aplikacji. Przede wszystkim, w komputerach tych spotkamy różne rodzaje procesorów (Intel, nVidia, jak i zbudowane w oparciu architekturę ARM), a także szerokie możliwości rozbudowy (w przypadku niektórych modeli do 128GB pamięci RAM). Użytkownik doceni również wybór w zakresie systemów operacyjnych, ponieważ w naszym katalogu umieściliśmy modele przystosowane do pracy w środowisku Linux lub Microsoft Windows. Komputery AAEON wymagają zasilania napięciem stałym o ustalonej wartości, jednak niektóre wyposażono w stabilizator napięcia pozwalający na podłączenie komputera do dowolnego źródła zasilania – o ile jego parametry mieszczą się w określonym zakresie (np. od 12V DC do 36V DC). Rozwiązania BOXER, chłodzone pasywnie (konwekcyjnie), przystosowane są do pracy w szerokim zakresie temperatur, nawet od -30°C do 75°C. Jeżeli docelowo komputer zostanie użyty do przesyłania dużych pakietów danych, np. monitorowania licznych parametrów w czasie rzeczywistym, z pewnością należy zwrócić uwagę na modele kompatybilne z gigabitowymi sieciami Ethernet. Do innych obsługiwanych interfejsów należą (w zależności od modelu) CANBUS, USB 3.1, HDMI, mPCIe i wiele innych, popularnych standardów.

tekst opracowany przez tme.eu