Wynajem ekspresu do kawy – jaki wybrać?

Zastanawiasz się jaki ekspres do kawy wybrać? W zależności od tego, jakie zastosowanie ma mieć urządzenie, wybierzemy inny sprzęt do przyrządzania kawy do domu, do biura czy jako ekspres na przyjęcie typu urodziny, impreza firmowa czy wesele. Wybór ekspresu do kawy nie jest prosty i nie wystarczy znać samej marki urządzenia, lecz również wiele parametrów, które decydują o wysokiej jakości, a także ilości przyrządzanej kawy. Z tego względu, jeśli organizujesz większą imprezę, warto wybrać urządzenie, które wytwarza dużą, dzienną porcję filiżanek kawy, a jeśli jest to mniejsza impreza firmowa, warto wynająć ekspres, który zaskoczy różnymi specjałami kawowymi.

Wynajem ekspresu do kawy – na co zwrócić uwagę?

Jeśli interesujesz się wypożyczeniem ekspresu do kawy, dobrze znać parametry, które warto wziąć pod uwagę przy jego wyborze tak, aby przygotowywane specjały kawowe były na najwyższym poziomie. Bogaty asortyment wyróżnia ekspresy do restauracji, ekspresy do kawiarni, ekspresy profesjonalne, ekspresy domowe, ekspresy do kawy bez kapsułek, ekspresy do kawy z młynkiem stalowym oraz wiele innych, które dobrać można według własnych upodobań oraz potrzeb. Poniżej przygotowaliśmy listę ekspresów, w które warto się zaopatrzyć w zależności od imprezy, jaką przygotowujemy oraz kwestie, które należy dobrać względem swoich upodobań:

·       ilość przygotowywanych dziennie filiżanek kawy,

·       pojemność pojemnika na wodę,

·       rodzaj spieniacza do mleka,

·       ilość przyrządzanych specjałów kawowych.

Wynajem ekspresu do kawy do biura.

Jeśli interesuje Cię wynajem ekspresów do kawy do biura, dzienna porcja filiżanek kawy powinna być dopasowana do liczby pracowników. Można wybrać ekspres przyrządzający od 15 do 30, a nawet 60 kaw dziennie, w zależności od tego, jak duży jest popyt na picie kawy w Twoim biurze. Warto również zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na wodę, który w przypadku ekspresu do kawy do biura wynosił minimum 2 litry. Ilość specjałów kawowych przygotowywanych przez ekspres do biura nie musi mieć szerokiej oferty, gdyż większość osób przygotowuje w czasie pracy klasyczne kawy np. americano, espresso czy white americano. Świetnymi odpowiednikami takich ekspresów są urządzenia marki Nivona czy Jura.

Wynajem ekspresu do kawy do domu

Wypożyczając ekspres do kawy, który będzie idealnym urządzeniem do naszego domu, warto sprawdzić podstawowe parametry, czyli również ilość przygotowywanych kaw oraz ilość specjałów. W przypadku domowego ekspresu, jego wybór zależy od wielkości rodziny i ich członków, którzy są miłośnikami picia kawy. Ekspres do kawy do domu nie potrzebuje dużej ilości przygotowywanych filiżanek dziennie, dlatego optymalną ilością będzie między 10, a 20 filiżankami dziennie. Kupując urządzenie do domu, warto zaopatrzyć się w ekspres, który proponuje większy wybór specjałów kawowych, ponieważ każdy z domowników może wypić dowolny rodzaj kawy według własnych upodobań. Co więcej, mała ilość propozycji może sprawić, że dość szybko znudzą nam się niektóre specjały, dlatego zdecydowanie bardziej zainwestować w ekspres oferujące rozmaite rodzaje kaw. Idealnym rozwiązaniem okazać się może ekspres do kawy Jura, Siemens, Nivona.

Wynajem ekspresu na event

Wynajem ekspresu na większą imprezę okolicznościową, urodziny lub innego typu event, wymaga zupełnie innego rodzaju urządzenia. Ekspres do kawy powinien być przede wszystkim profesjonalny i obsługujący różnego rodzaju specjały kawowe. Co więcej, ilość dziennych filiżanek kawy również powinna być maksymalna, zwłaszcza jeśli wydarzenie organizowane jest na większą ilość osób. Świetnym wyborem okazać się mogą ekspresy do kawy marki Kaffit, Casadio czy Jura.

Wypożyczalnie ekspresów do kawy – jaką wybrać?

Szeroka oferta różnych firm, które oferują wynajem ekspresów do kawy, pozwala na wybór najbardziej dopasowanego urządzenia do ilości gości oraz przeznaczenia danego sprzętu. W zależności od tego, czy chcemy wynająć ekspres do kawy do biura, do domu czy wypożyczyć go na większą uroczystość, opis urządzenia pozwala na sprawdzenie różnych parametrów. Wynajem ekspresów do kawy jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które pozwoli zadbać o ważny element każdego wydarzenia.

Źródło zdjęć: freepik.com