Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

No boot device found dell: jak naprawić ten problem?

Co to oznacza „no boot device found” na dellu?

Kiedy komputer Dell wyświetla komunikat „No Boot Device Found”, może to oznaczać, że system operacyjny nie może zostać uruchomiony z żadnego dostępnego urządzenia.

Może to być spowodowane różnymi czynnikami, począwszy od problemów z dyskiem twardym po błędy w systemie operacyjnym.

Sprawdź fizyczne połączenia

Pierwszym krokiem w rozwiązywaniu problemu „No Boot Device Found” na komputerze Dell jest sprawdzenie fizycznych połączeń. Upewnij się, że wszystkie kable są prawidłowo podłączone do komputera, w tym kabel zasilający, kabel SATA (jeśli używasz dysku SATA) oraz kable danych.

Sprawdź boot order w biosie

Następnie sprawdź ustawienia kolejności bootowania w BIOSie. Być może komputer próbuje uruchomić się z niewłaściwego urządzenia. Aby to zrobić, uruchom komputer i naciśnij odpowiedni klawisz (często jest to klawisz Delete, F2 lub F12), aby wejść do BIOSu. Znajdź sekcję dotyczącą kolejności bootowania i upewnij się, że dysk twardy, z którego chcesz uruchomić system operacyjny, znajduje się na pierwszym miejscu.

Sprawdź stan dysku twardego

Problem „No Boot Device Found” może być spowodowany uszkodzonym dyskiem twardym. Aby to sprawdzić, możesz uruchomić komputer z nośnika instalacyjnego systemu operacyjnego (na przykład pendrive’a z systemem Windows) i użyć narzędzi do diagnostyki dysku twardego, które są dostępne w systemie instalacyjnym.

Przeprowadź naprawę systemu operacyjnego

Jeśli problem nie leży po stronie sprzętu, możesz spróbować naprawić system operacyjny. W przypadku systemu Windows możesz użyć narzędzia do naprawy systemu, które jest dostępne podczas uruchamiania komputera z nośnika instalacyjnego. Wybierz opcję naprawy systemu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Zaktualizuj firmware biosu

Czasami problem „No Boot Device Found” może być spowodowany problemami z firmware BIOSu. Spróbuj zaktualizować firmware BIOSu do najnowszej wersji, korzystając z narzędzia udostępnionego przez Della na ich stronie internetowej. Pamiętaj jednak, że aktualizacja BIOSu może być ryzykowna i należy wykonywać ją ostrożnie, zgodnie z instrukcjami producenta.

Zwróć się o pomoc do specjalisty

Jeśli żaden z powyższych kroków nie rozwiąże problemu „No Boot Device Found” na komputerze Dell, może to oznaczać poważniejszy problem sprzętowy lub konieczność zaawansowanej naprawy systemu. W takim przypadku najlepiej skontaktować się z profesjonalnym serwisem komputerowym lub wsparciem technicznym Della, którzy będą mogli dokładnie zbadać i naprawić problem.

Wniosek? Problem „No Boot Device Found” na komputerze Dell może być frustrujący, ale zazwyczaj można go rozwiązać, przestrzegając powyższych kroków. Pamiętaj jednak, że jeśli nie jesteś pewien, co robić, zawsze lepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, aby uniknąć dalszych uszkodzeń.