Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Tabletofon – czy ma to sens

Ni to tablet, ni telefon. Okazuje się, że szyderców najnowszego Samsunga Note II jest wielu. Korporacja podaje, że sprzedano już ponad 10 milionów sztuk tego sprzętu. To ma zamknąć usta wszystkim, którzy uważają, że Note II jest za duży. Pokaźnych rozmiarów smartfon jest nie tylko telefonem. To prawdziwa centrala informacji i możliwości, które przydają się podczas codziennego eksploatowania.

Zanim zaczniemy dywagować, czy duży smartfon ma sens przyjrzyjmy się podstawowym parametrom Samsunga Galaxy Note II.

Rozmiar 151,1 x 80,5 x 9,4 mm
Masa 182,5 g
Wyświetlacz: HD Super Amoled
– wielkość 5,5″
– rozdzielczość 720 x 1280 px
Aparat 8MP (+flash)
– maks. rodzielczość fotografii 3264 x 2448 px
– maks. rodzielczość wideo 1920 x 1080 px
Procesor Quadcore 1,6 GHz
Pamięć RAM 2 GB
Bateria Li-Ion 3100 mAh
Czas rozmów/ czuwania (deklarowany) Do 19 h (2G), do 12 h (3G) / Do 600 h (2G), do 550 h (3G)
System operacyjny Android 4,1
Dostępność W sprzedaży
Kolory biały, szary
Cena od 2232 zł (dn. 21.XI.2012) za wersję 16 GB
Dodatkowe funkcje rysik, NFC, GPS+Glonass, Radio FM, AllShare

 

Nie można pominąć tego ważnego faktu. Rozmiar i waga. Niestety, ale to spory problem dla tych, którzy cenią lekkość i małe gabaryty jest  waga oscylująca w granicach 182 gramów. Rozmiary również nie są zadowalające. Zostawiając aspekt gabarytów – Samsung Galaxy Note II to naprawdę dobry telefon. Może również pełnić rolę tabletu. Ciekawy design również przemawia za tym, aby kupić ten nieco większy smartfon.

Sama reklama produktu ma naprowadzić potencjalnych kupujących na sens kupna tego smartfona. Biznesman, który kilkoma ruchami rysika zapisuje ważne dane, sprawdza analizy firmowe lub przesyła istotne pliki dla szefa. Jeżeli chodzi o możliwości – Samsung Note II  jest optymalnym wyborem. Parametry techniczne również to potwierdzają.

A co z ceną? Takie pytanie zada każdy, kto przekonał się do większych rozmiarów telefonu i jego możliwości. Niektórzy mają nadzieję, że cena pogrąży duży tabletofon. Nic z tych rzeczy. Samsung Note II jest tańszy lub sprzedawany po podobnej cenie, co Samsunga Galaxy SIII. Nie wspominając o innych, konkurencyjnych modelach smartfonów, które istnieją na rynku.

Zastanówmy się jednak, czy taki duży telefon (tabletofon) ma sens? Firma Samsung stoi twardo przy swoim. Jest to lider, który nie ma zamiaru rezygnować z kolejnych modeli tego smartfona. Niedowiarkom pozostaje więc czekać na nowy model.

Telefon bazujący na sprawdzonym interfejsie, posiadający ciekawy design i przede wszystkim wyróżniający się wielkością. Tak w wielkim skrócie można opisać Galaxy Note II. Każdy musi zdecydować, czy większy rozmiar telefonu odgrywa kluczowe znaczenie i czy jest problemem. Dla niektórych tak. Pozostałej grupie użytkowników na pewno można polecić ten telefon, który jest sprawdzonym sztandarowym produktem koncernu Samsung.