Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Zainwestuj w żarówki LEDowe

diody-ledTechnologia LED to nowoczesny i zaawansowany sposób budowy oświetlenia. Żarówki LED cieszą się coraz większą popularnością przede wszystkim dlatego, że stanowią energooszczędne źródło światła, a przy tym zmniejszają nasze rachunki za prąd. Dziś sprawdzimy, jakie zalety towarzyszą korzystaniu z oświetlenia ledowego.

Energooszczędny charakter diod LED wynika przede wszystkim z pobierania mniejszej ilości energii podczas włączania. W przeciwieństwie do żarówek tradycyjnych, diody ledowe nie potrzebują tak zwanego „uderzenia prądu”, dlatego też częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich żywotności. Żarówki LED nie gasną nagle, lecz stopniowo, co sprawia, że mamy więcej czasu na zakupienie nowej diody. Co więcej, oświetlenie tego typu starcza na ponad 30 tys. do 100 tys. godzin, dlatego mamy pewność, że nie pozostaniemy w jednej chwili bez źródła światła.

Dzięki oszczędności oraz mniejszemu zużyciu energii elektrycznej wykorzystanie oświetlenia LED nie tylko zmniejsza rachunki za prąd, ale ma również charakter ekologiczny. W odróżnieniu od tradycyjnych żarówek, diody LED nie zawierają rtęci oraz ołowiu, dlatego ich utylizacja nie jest szkodliwa dla środowiska naturalnego. Oświetlenie tego typu jest także bezpieczne, ponieważ nie nagrzewa się podczas długich godzin użytkowania, co zmniejsza ryzyko pożarowe. Jest to szczególnie istotne na przykład podczas wyboru lampek choinkowych, które nieodpowiednio dobrane mogą łatwo wskrzesić ogień w kontakcie z żywym lub sztucznym drzewkiem. Diody są także odporne na niskie temperatury, dlatego możemy użyć ich do oświetlenia domu także zimą. Żarówki LED dostępne w sklepie http://www.elektryknet.pl można użytkować w różnych miejscach dzięki zwartej budowie, odpornej na uszkodzenia mechaniczne.

Podczas wyboru oświetlenia niekiedy ważny jest także kolor samego światła. W żarówkach LED nie ma potrzeby stosowania filtrów, które zmienią barwę światła. Jego kolor bowiem jest zależny od tego, z jakiego materiału została wykonana dioda. Barwa oświetlenia LED jest przy tym bardzo nasycona i nawet, jeśli wybierzemy klasyczne, białe światło, będzie ono niezwykle funkcjonalne. Idealnie nadaje się bowiem do czytania, zapobiega przemęczaniu oczu oraz sprawia, że tekst oraz grafika w książkach i gazetach jest bardziej wyrazista.

Oczywiście, natężenie oświetlenia możemy odpowiednio dopasować do pomieszczenia oraz jego przeznaczenia. W sypialni oświetlenie LED może być bardziej stłumione, w kuchni wyraziste, na zewnątrz domu zaś punktowe, podkreślające elementy architektury. W oparciu o technologię LED można stworzyć także piękne projekty oświetlenia wnętrz, również z zastosowaniem świateł w różnych kolorach. Oszczędność, ekologia, a także piękny wygląd idą w parze, dlatego warto skorzystać.