Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Dobry tablet nie musi być drogi – na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Dobry tablet nie musi być drogiTablety już na dobre zadomowiły się w sklepach i w domach Polaków. Kupowane są jako alternatywa dla smartfonów oraz laptopów, łącząc ich atuty w jednym urządzeniu. Są mobilne, łatwe w obsłudze, dają szerokie możliwości, co powoduje, że są one atrakcyjnym wyborem nie tylko dla tych, którzy lubią przeglądać internet czy pograć w gry, ale również stanowią świetną pomoc w codziennej pracy.

W sprzedaży znajduje się obecnie wiele rożnych modeli tabletów – różnią się pod względem ceny, zastosowanych podzespołów, marki. Dla osoby, która nie ma doświadczenia w elektronice, problemem może być wybranie takiego, który zapewni wygodę i funkcjonalność w przystępnych cenach. Na co wobec tego powinno się patrzeć przy zakupie tabletu?

Ważny jest zarówno wygląd zewnętrzny urządzenia, jak i to, co ma w środku. W szczególność uwagę należy zwrócić na zastosowany ekran oraz podzespoły, ponieważ to od nich zależy komfort stosowania urządzenia.

Obecnie w sprzedaży najczęściej znajdują się tablety z ekranami 7-calowymi i 10-calowymi. Większy ekran to oczywiście większa przestrzeń robocza, ale też zajmuje on więcej miejsca. Ekran powinien mieć jak największą rozdzielczość, aby zapewnić wysoką jakość obrazy – obecnie standardem jest 1024 x 600 pikseli dla 7 cali i 1920 x 1200 pikseli dla 10 cali. Lepszym wyborem będzie też ekran IPS.

Gdy chodzi o wewnętrzne podzespoły, tablet powinien mieć wydajny, najlepiej czterordzeniowy procesor i większą ilość pamięci RAM. Równie ważna jest bateria – im większa będzie jej pojemność, tym dłużej będzie można popracować na urządzeniu. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na dodatki – obecność modemu i obsługiwanych połączeń, kamerę, głośniki, mikrofon, złącza zastosowane w danym urządzeniu.

Nie można zapominać o wyglądzie zewnętrznym urządzenia – wysoka jakość wykonania to gwarancja, że będzie ono dobrze służyło nawet przez lata. Lepsze modele posiadają obudowy z aluminium, natomiast te tańsze z plastiku.

W sklepach wybór jest spory, dlatego najlepiej poprzeglądać różne oferty i pamiętać o tym, że dobry tablet wcale nie musi być drogi!

Źródło: http://www.manta.com.pl/pl/15-tablety