Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Rewolucja w dziedzinie elektroniki

elektronikaJeżeli chodzi o dziedzinę, jaką jest elektronika to rozwój odbywa tu się w bardzo szybkim tempie. To co dzisiaj określamy cudem techniki, czy elektroniki, nowoczesnym rozwiązaniem technologicznym niedługo będzie uznawane za nie modny, przestarzały i ustępujący możliwościami i rozwiązaniami nowszym modelom sprzęt. Dotyczy to takich urządzeń jak smartfony, tablety, komputery, laptopy, czy nawet telewizory.

Niegdyś telefony komórkowe służyły do wysyłania wiadomości, mms-ów, oraz rozmów, a dzisiaj mówimy już o smartfonach, czyli małych komputerkach z dostępem do Internetu. Wymienione tu urządzenia łączy fakt, że wyposaża się je w takie same, lub podobne aplikacje, a wspólnym mianownikiem jest tu wspomniany dostęp do sieci. Już nawet dekodery i telewizory możemy połączyć z Internetem. Coraz częściej spotykamy się z określeniem smart TV.

Prawdziwą rewolucją okazała się też tak zwana technologia touchscreen. Dzięki funkcji dotyczącej ekranów dotykowych obsługa urządzeń stała się łatwiejsza i szybsza, bardziej nowatorska. Ekrany tego typu wykorzystywane są w wielu urządzeniach, nie tylko tych wspomnianych, ale także w takich urządzeniach, jak aparaty fotograficzne, nawigacje GPS, czy nawet komputery pokładowe. Nie można też nie wspomnieć o technologii bezprzewodowego przesyłania danych, gdzie za przykład może nam posłużyć sieć Wi-Fi.