Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Nokia Lumia- czy warto nadal kupować?

nokia-lumia-1520Nokia to jedna z najlepiej rozpoznawanych marek na całym świecie. Jej telefony dotarły już do każdego zakątka naszego globu, choć sama firma rozpoczynała swoją działalność w XIX wieku jako fabryka papierniczej masy. Nazwa marki pochodzi od miasta, w którym powstała jedna z pierwszych linii produkcyjnych.

Telefony z ekranem dotykowym to jedne z najchętniej wybieranych modeli telefonów. Nowoczesne smartfony znajdują uznanie przede wszystkim ze względu na łatwą obsługę i intuicyjne systemy operacyjne. Nokia także tworzy telefony z ekranem dotykowym, z czego ogromną popularnością cieszy się linia Nokia Lumia. Urządzenia z tej serii mają swoje niewątpliwe zalety, z czego każdy model ma do zaoferowania coś innego, co oczywiście wpływa także na cenę.

Nokia Lumia 520 to model, który doskonale nadaje się dla tych, którzy szukają funkcjonalnego telefonu, ale dysponują skromniejszym budżetem. Obniżenie ceny to zasługa „odchudzenia” sprzętowego modelu, co jednak nie wpłynęło negatywnie na samą funkcjonalność telefonu. Jego zaletą jest przede wszystkim bardzo sprawnie działający interfejs, a także zadowalająca jakość zdjęć. Użytkownicy z pewnością zwrócą uwagę na wyjątkowo dobrze dopasowaną obudowę. Pamięć wewnętrzną o pojemności 8 GB można w razie potrzeby rozbudować o kartę SD. Nokia Lumia 520 chętnie kupowana jest przez rodziców, którzy nie chcą oddawać w ręce dzieci zbyt drogich sprzętów, a jednak wymagają od nich niezawodności.

Inny model, nieco już droższy, to Nokia Lumia 710. Telefon został wyposażony w całkiem dobrej jakości głośniczek, a także fizyczne przyciski menu, do których niektórzy są bardzo przywiązani. Smartfon wykonuje dobrej jakości zdjęcia i jest zaprojektowany w ciekawej stylistyce. Propozycja zdecydowanie dla tych, którzy potrzebują dobrego telefonu w dobrej cenie, a jednocześnie nie zależy im na ogromnej ilości dodatków, gadżetów itp.

Nokia Lumia 800 to kolejny smartfon, który został przyjęty z dużym entuzjazmem. Cena urządzenia jest wyższa, jednak telefon ma w zamian bardzo dużo do zaoferowania. Użytkownik może korzystać z dużej ilości przydatnych aplikacji od Nokii, które także umilają czas. Smartfon posiada wytrzymałą szybkę ekranu, co jest niezwykle cenną zaletą w telefonach dotykowych, a sam ekran doskonale reaguje na dotyk. Warto także zwrócić uwagę na fakt, ze obudowa wykonana jest z tworzywa, które nie zbiera kurzu. Wielu użytkowników jako zaletę wskazuje wyjątkowo wyraźny wyświetlacz, który doskonale oddaje barwy. Propozycja dla tych, którzy szukają telefonu funkcjonalnego, niezawodnego, trwałego, a do tego pełnego ciekawych aplikacji.

Kolejnym urządzeniem, który zwraca na siebie uwagę jest Nokia Lumia 1520. Jest to model inny niż wyżej wymienione, głównie za sprawą swoich gabarytów- urządzenie jest wyposażone w sześciocalowy ekran. Za pomocą telefonu możemy robić zdjęcia i filmy, których jakość jest wręcz zadziwiająca (zastosowano w konstrukcji podwójna diodę doświetlającą). W ogromnej ilości przydatnych aplikacji znajdujących się na urządzeniu znajdziemy min. mapy i nawigację samochodową, dziennik podróży, czytnik zinio, mobilnego Ofice’a i wiele, wiele innych. Bateria ma dobrą żywotność, a ekran ma spory i wygodny obszar roboczy. Lumia 1520 jest doskonała dla osób, które szukają urządzenia będącym kompromisem między smartfonem, a tabletem. Dla wszystkich, którzy chcą mieć tak naprawdę kilka urządzeń w jednym, zgrabnym opakowaniu o ciekawym i przemyślanym designie. L1520 nie należy do tanich urządzeń, jednak zdecydowanie jest warta swojej ceny.