Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Elektronika wokół nas – automatyczne bramy

bramaPrzychodzi taki czas kiedy zamierzamy lub potrzebujemy wykonać jakąś konstrukcję zawierającą elementy stalowe. Może ona być niezbędna w domu, warsztacie, garażu lub stodole, a często bywa tak, że dany typ nie jest dostępny w sprzedaży. W takim wypadku pozostaje jedynie własnoręczna robota. Z pewnością bez problemu znajdziemy potrzebne nam kawałki blachy, pręty, wszelkie kątowniki, płaskowniki itp. Niestety konstrukcja wymaga określonych wymiarów, a co najważniejsze kształtu, więc nie obejdzie się bez docinania, gwintowania, wyginania. Podręczne narzędzia nie zawsze się nadadzą do tego typu prac i musimy szukać znajomych lub specjalnych zakładów usługowych zajmujących się tym. Oczywiście przycięcie pręta, blachy lub płaskownika stalowego nie stanowi dużego problemu i można wykonać to za pomocą zwykłej szlifierki kątowej z dobrą tarczą, natomiast wygięcie blachy może być nieco trudniejsze. Szczególnie w przypadku kiedy ma ona grubość kilkunastu milimetrów, trzeba użyć specjalnej maszyny, która pod naciskiem rzędu kilku ton bez problemu nada niezbędny kształt.

Aby bramy w odpowiedni sposób działały, to muszą one posiadać określone właściwości, także działać według określonego przez producenta system. W tym celu producenci instalują w bramach odpowiednie siłowniki, które się sprawdzają. Jakie jest ich zadanie? Takie siłowniki za pomocą specjalnych uchwytów mocuje się jednym końcem do słupka, a drugim do skrzydła bramy. Bardzo dobrze sprawdzają się siłowniki samoblokujące, które w przypadku zamknięcia bramy, uniemożliwiają uchylenie skrzydła bramy. W przypadku bram skrzydłowych stosuje się siłowniki podziemne- montuje się je w specjalnej obudowie pod skrzydłem bramy, łącząc je z jego dolną krawędzią. Wtedy to jedynie widać element mocujący, który pełni też funkcję zawiasu, a obecność siłownika zdradza tylko pokrywa obudowy, wykonana ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Jakie są zalety takich siłowników? Chociażby to, że umożliwiają obrót bramy nawet o 180°, poza tym posiadają prostą obsługę serwisową. Dlatego warto obecnie korzystać z takich bram, które posiadają takie siłowniki. Są one świetnym rozwiązaniem.

Nowoczesne rozwiązania połączone z metalowymi wyrobami – oto oferta firmy Tadeusza Spyry z Imielina – więcej informacji na stronie www.wyroby-metalowe.pl.