Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Tani tablet – mit czy fakt?

W dzisiejszych czasach istnieje przekonanie, że nic, co tanie nie będzie dobre lub trwałe. Znajduje to potwierdzenie również w elektronice. Producenci jednak biorą pod uwagę kryzys oraz fakt, że produkowane gadżety nie są na pierwszy miejscu na liście potrzeb ludzi, którzy nie mają nadwyżki w budżecie. Czy więc istnieje tani i dobry tablet? Częściej spotkamy się z twierdzeniem, że nie. Chyba, że chcemy kupić tablet, który po tygodniu przestanie działać. Od każdej reguły jest jeden wyjątek. W przypadku tabletów wyjątkiem jest nowe dzieło firmy Ainol. Chodzi dokładnie o model Ainol Novo 7. Prezentowany tablet cechuje się dobry współczynnikiem jakości do ceny. Ponadto, tablet obsługiwany jest przez system Android, sprawdzone oprogramowanie dla tego typu urządzeń. Chiński producent nie ukrywa, że Ainol Novo 7, zwany również Ainol Novo Burning jest najlepszym flagowym produktem koncernu. Tablet napakowany najnowszymi technologiami kosztuje zaledwie 700 złotych, co przy innych tabletach od bardziej znanych marek wydaje się być ceną śmiesznie niską. Ku naszemu zaskoczeniu tablet działa szybko, nie ma z nim większych problemów, cechuje się dużym 7 calowym ekranem i stałą możliwością aktualizacji. Ainol dba o klientów i ciągle aktualizuje swoje sprzęty. To nowa era dla tanich i dobrych tabletów, które wchodzą na polski rynek. Oprócz niskiej ceny i przystępności Ainol Novo 7 zwany również modele Flame lub Burning posiada kilka ciekawych przycisków do szybszej obsługi. Chiński producent przewidział wszystkie mankamenty i usterki związane codziennym użytkowaniem tabletu. W zestawie oprócz urządzenia otrzymamy ładowarkę, instrukcję obsługi z gwarancją, słuchawki oraz kabel umożliwiający podłączenie do komputera. Standardowy zestaw spotykany przy wielu tabletach.

Zajmijmy się wymiarami, gabarytami i podzespołami, które za tak niską cenę mogą szokować. Nowy Ainol Novo 7 waży zaledwie 335 gramów. Jego gabaryty określają liczby 186 x 126 x 10 milimetrów. Tablet został wyposażony w 7 calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800. Chiński koncern zadbał również o pojemną pamięć wbudowaną. Na tablet możemy bez problemów instalować aplikacje i transferować pliki do 16 GB. Pamięć RAM również nie jest wielkim ograniczeniem. Flame cechuje się pamięcią 1 GB, z tego dla aplikacji zostało przeznaczone aż 800 Mb pamięci RAM. Nie jest to najwyższa wartość, ale z całym sprzętem współpracuje idealnie. Trzeba mieć cały czas na uwadze, że w cenie Novo 7 nie otrzymamy żadnego innego tabletu o podobnych lub nawet zbliżonych parametrach.

Reasumując, Novo 7 to dobry wybór dla tych, którzy nie lubią wydawać wielkich pieniędzy na nowinki techniczne, które zmieniają się jeszcze szybciej, niż pory roku. Jest to natomiast dobra alternatywa dla zbyt drogich i często przereklamowanych tabletów znanych firm, które już na starcie doliczają do ceny produktu wysoką marżę tylko za swoje logo.