Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Seria urządzeń Nexus nadchodzi

Google to nie tylko najpopularniejsza wyszukiwarka. To również firma, która zaczyna swoją kampanię na arenie sprzętów elektronicznych. Dobrym przykładem jest nowa seria o nazwie Nexus, która do Europy zawita już w listopadzie. Na amerykańskiej konferencji Google ujawniło wszystkie szczegóły dotyczące nowych sprzętów, które mają konkurować z popularną firmą Apple. Mimo szalejącego huraganu Sandy – Google postanowiło nie dać się zastraszyć pogodzie i mimo złych warunków przeprowadzić wyczekiwaną przez entuzjastów i samych włodarzy firmy konferencję, na której zostały pokazane takie gadżety, jak tablet Nexus 10, telefon Nexus 4 lub Nexus 7 3G. To wszystko już w listopadzie. Niestety, jak na razie nie ma informacji, kiedy Google zdecyduje się podbić polski rynek. Miejmy nadzieję, że czas oczekiwania nie przeciągnie się do nowego roku.

Nexus 10

Najnowszy tablet od koncernu Google to urządzenie z 10 calowym wyświetlaczem. Wyświetlacz cechuje się rozdzielczością 2560 na 1600 i 300 pikseli na cal. Jest to więc lepszy wyświetlacz, niż w porównywanym konkurencyjnym urządzeniu marki Apple Ipad 4. Wielu specjalistów jednak zastanawia się nad tym, czy tak mała różnica zostanie zauważona? Na papierze Google prowadzi. Nie zapominajmy, że Ipad został wydany znacznie wcześniej, a więc koncern Google miał więcej czasu na podejrzenie specyfikacji sprzętu oraz na minimalne prześcignięcie konkurenta. Ludzkie oko teoretycznie nie zauważy różnicy. Oprócz nieco lepszego wyświetlacza, Nexus 10 będzie posiadał dwie kamery (z przodu 1,9 megapikseli i z tyłu 5 megapikseli) oraz dwurdzeniowy procesor Samsung Exynos 1,7 GHz. Do tego wisienką na torcie będzie 2 GB pamięci RAM oraz głośniki stereo. Tablet waży zaledwie 600 gramów, a jego bateria pozwoli na ciągłe wykorzystanie przez 9 godzin. W sprzedaży tablet pojawi się w dwóch wersjach. 16 GB będzie kosztować 399 dolarów, zaś wersja 32 GB będzie opiewała ceną 499 dolarów.

Nexus 4

Również 13 listopada (to będzie najważniejszy dzień dla Google od bardzo dawna) pojawi się w sprzedaży nowy telefon. Nexus 4 będzie wyposażony w platformę nowego Androida 4.2 oraz ekran 4.7 cala. Ciekawostką jest to, że tył obudowy telefonu został wykonany ze szkła. Telefon, podobnie jak tablet pojawi się w dwóch konfiguracjach. Wersja 8 GB będzie kosztować 299 dolarów, zaś za wersję 13 GB trzeba będzie zapłacić około 349 dolarów.

Nexus 7 3G

To nie koniec nowości. 13 listopada, obok Nexusa 10 i 4 pojawi się kolejny telefon, a mianowicie Nexus 7 3G. Większy kolega Nexusa 4. Telefon będzie korzystał z najnowszej platformy Google Play, w której będzie można kupić ponad 20 tysięcy piosenek i innych aplikacji. Mieszkańcy Europy wreszcie doczekali się dostępu do Google Play. Za Nexusa 7 trzeba będzie zapłacić około 299 dolarów. Nie wiemy, jak ceny przełożą się na polskie realia, ale możemy spodziewać się sporego popytu, który sprawi, że ceny będą nieco wyższe. Pozostaje jedynie czekać na najnowsze sprzęty od marki Google i mieć nadzieję, że nie będą to nietrafione gadżety.