Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Liniowe zasilacze laboratoryjne firmy Aim TTi

Oryginalna seria zasilaczy stacjonarnych PL powstała w latach osiemdziesiątych i szybko wyznaczyła standard i zmieniła oczekiwania klientów względem tego rodzaju urządzeń. Na przestrzeni lat seria PL była systematycznie aktualizowana i rozszerzana.

Nowe zasilacze serii PL firmy Aim TTi osiągają wyjątkową sprawność mocy, oferując do 90W w obudowie o rozmiarze ¼ rack 3U. Pomimo niewielkich rozmiarów i liniowej regulacji, zasilacze te dzięki zastosowaniu zaawansowanego regulatora wstępnego z kontrolą fazy generują mało ciepła. Rozwiązanie pozwala na znacznie wyższą efektywność energetyczną niż konwencjonalne konstrukcje z regulacją liniową. W celu prawidłowego odprowadzania ciepła wewnętrzne radiatory wykorzystują chłodzenie konwekcyjne wspomagane wentylatorem przy minimalnym poziomie hałasu. Dodatkowo seria PL-P pozwala na zdalne sterowanie zasilaczem i wyposażona jest w interfejsy analogowe, RS-232, USB, LAN (LXI) lub GPIB.

 

Funkcja S-Lock

Za pomocą tej funkcji można w łatwy i szybki sposób zablokować ustawione wartości prądu i napięcia. Jedno naciśnięcie przycisku blokady przenosi sterowanie napięciem i prądem z analogowych elementów sterujących do wewnętrznych obwodów cyfrowych. Zapewnia to nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale także wyjątkową stabilność parametrów.

Funkcja V-Span

Podczas pracy z komponentami elektronicznymi inżynierowie często potrzebują źródła napięcia pracującego tylko w wąskim zakresie. Funkcja V-Span umożliwia użytkownikowi ustawienie wartości krańcowych, w celu zdefiniowania określonego zakresu napięć. Vmin i Vmax można ustawić w dowolnym miejscu między zerem a maksymalnym napięciem wyjściowym.

W skład serii PL wchodzą zasilacze z następującymi parametrami:

  • PL068 0V – 6V/0,1mA – 8A (maks. 48W)
  • PL155 0V – 15V/0,1mA – 5A (maks. 75W)
  • PL303 0V – 30V/0,1mA – 3A (maks. 90W)
  • PL601 0V – 60V/0,1mA -1.5A (maks. 90W)