Standard dla 450 milimetrów

27 paź 2008 o 22:55

Powstał pierwszy wstępny standard dotyczący 450-milimetrowych plastrów krzemowych. Organizacja Sematech, skupiająca firmy produkujące plastry i urządzenia do tworzenia układów scalonych zdecydowała, że grubość plastrów będzie wynosiła 925 mikrometrów, plus minus 25 mikrometrów. Obecnie wykorzystywane 300-milimetrowe plastry mają grubość 775 mikrometrów.

W listopadzie Sematech zbierze się ponownie, by zdecydować o „testowej grubości plastra”. Obecnie określona grubość, to bowiem pewien teoretyczny cel. „Grubość testowa” ma być już praktycznym standardem. Najprawdopodobniej jednak nie będzie on odbiegał od określonych właśnie 925 mikronów.

W ciągu najbliższych lat powstaną też testowe fabryki, w których będą sprawdzane przyszłe linie produkcyjne. Ekspertów czeka sporo pracy, chociażby dlatego, że 450-milimetrowe plastry będą ważyły 330 gramów i mogą wyginać się pod własnym ciężarem. Obecnie używane linie produkcyjne muszą więc zostać przerobione tak, by nie dopuścić do wyginania.

Pomimo rozpoczętych już prac nad standardami, wiele przedsiębiorstw nie chce się w nie angażować. Twierdzą, że przejście na 450-milimetrowe plastry krzemowe jest zbyt drogie, a obecnie wykorzystywana technologia 300-milimetrowych plastrów wystarczy do większości zastosowań. Ich zdaniem przemysł powinien skupić się na udoskonalaniu obecnie stosowanych rozwiązań, a nie na pracach nad nowymi.

źródło: kopalniawiedzy.pl

Integracja systemów informatycznych szansą na optymalizację kosztów w małych i średnich firmach.
Szacuje się, że w Polsce już blisko 65 % przedsiębiorstw...

Serwery firmowe- jak zabezpieczyć je przed atakiem hakera?
Firmy, szczególnie duże korporacje są narażone na ataki hakerów. Muszą...

Szwajcarska hybryda
Naukowcy z prestiżowego Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologicznego (ETH) w Zurichu...

Elektronika wokół nas – automatyczne bramy
Przychodzi taki czas kiedy zamierzamy lub potrzebujemy wykonać jakąś konstrukcję...

Zegarki współpracujące z telefonami komórkowymi
Z racji tego, że większość z nas używa telefonów komórkowych,...

Kategorie : news | wyświetleń [3 168 ]