Odpowiedź AMD na Atoma. Notebook za 430$ - Elektronika

Odpowiedź AMD na Atoma. Notebook za 430$

3 lis 2008 o 0:36

Którego sercem jest układ Athlon 2650e. Wcześniej zaprezentowano niewielkie desktopy wyposażone w powyższy procesor, za cenę zaledwie 298$. Owszem, ‚atomowe’ netbooki potrafią kosztować sporo mniej (w przyszłym roku cena najtańszych ma się kształtować w przedziale 200-250USD) ale w wypadku omawianego komputera mamy do czynienia z notebookiem, choć niewielkim i energooszczędnym (nie jest to jednak netbook!). eMD620-5777 to 14.1? matryca,

160 GB dysk twardy oraz nagrywarka DVD. Taktowanie procesora wynosi, podobnie jak u rywala 1.6 GHz, pobór energii jest jednak większy – równy 15W, poza tym system wyposażono w 1 GB pamięci oraz układ graficzny ATI Radeon x1200, który korzysta z pamięci zainstalowanej w notebooku. Firma Emachines nie podała jaki system operacyjny jest preinstalowany w komputerze (produkt pojawi się w sprzedaży w Best Buy prawdopodobnie jutro), specyfikacja sugeruje coś innego niż Windows Vista.
eMD620-5777, jak widać, jest prostym, tanim notebookiem, który za $430 oferuje komfort pracy typowego komputera przenośnego, jednocześnie zapewniając odpowiednią wydajność w większości dzisiejszych aplikacji biurowych, multimedialnych itp. Teraz kolej na kolejny krok, czyli platformę zbliżoną parametrami do intelowskiego Atoma, aby konkurencja na rynku wzrosła, ceny spadły i ludziom żyło się lepiej.

TRENDnet TU2-DVIV – podłącz monitor do portu USB
Firma TRENDnet wprowadza do swojej oferty urządzenie, które przy wykorzystaniu...

Administracja serwerami Windows i Linux – czym się różnią?
Hosting własnego serwisu wymaga odpowiednio skonfigurowanej maszyny, która będzie udostępniała...

Komputer za 49 dolarów? To możliwe
Do czego to doszło. Paliwo kosztuje ponad 6 zł (co...

Nowości z Windows 8
Najnowsza wiadomość dla entuzjastów, którzy czekają na urządzenia z systemem...

Jesteś grafikiem? Zobacz jaki laptop jest najlepszy do twojej pracy
Wszystkim, którzy nie są na bieżąco z nowoczesnymi technologiami może...

Kategorie : news | wyświetleń [3 458 ]