Cyfrowe cęgi pomiarowe BENNING CM 5-1 – same wiedzą, co mierzą

Pomiar napięcia oraz przepływu prądu ułatwi nowość w ofercie firmy Lange Łukaszuk –  cyfrowe cęgi pomiarowe Benning CM 5-1. Nie tylko automatycznie dokonają one wyboru funkcji pomiarowej, ale także w niezwykle krótkim czasie podadzą dokładny wynik.

Cyfrowe cęgi Benning CM 5-1 – inteligentny przyrząd pomiarowy

Cyfrowe cęgi pomiarowe BENNING CM 5-1, fot. Lange Łukaszuk

W przypadku awarii sieci elektrycznej lub podejrzenia braku ciągłości obwodu

Cyfrowe cęgi pomiarowe BENNING CM 5-1, fot. Lange Łukaszuk
Cyfrowe cęgi pomiarowe BENNING CM 5-1, fot. Lange Łukaszuk

warto dokonać dokładnego pomiaru napięcia stałego i przemiennego prądu. Cyfrowe cęgi pomiarowe Benning CM 5-1, wprowadzone na polski rynek dzięki wyłącznemu dystrybutorowi przyrządów marki Benning – firmie Lange Łukaszuk s.j., automatycznie dokonają wyboru poprawnej funkcji pomiarowej dla metody pomiarowej TRUE RMS. W przypadku dokonania pomiaru cęgami zmierzymy natężenie prądu płynącego przez przewód, z kolei sondy badają napięcie i rezystencję. Co ciekawe- ten inteligentny przyrząd  sam wie  jaki parametr jest mierzony – i tak, jeśli CM 5-1 „wyczuje” pole elektromagnetyczne pomiędzy cęgami pomiarowymi zacznie pomiar prądu. Przy podłączeniu sond pomiarowych – przy wykryciu różnicy potencjałów, miernik rozpocznie pomiar napięcia; w przeciwnym wypadku wykonany zostanie pomiar rezystancji. Cęgi pomiarowe marki Benning zostały wyposażone w sygnalizację dźwiękową w przypadku, gdy rezystancja – R jest mniejsza niż 25 Ω i nie przekracza 400 Ω. Dla rezystancji większej niż 400 Ω (określonej dla temperatury od 0 st. C do 40 st. C) buzer nie wydaje sygnału akustycznego.  Warto również podkreślić, że urządzenie jest proste w obsłudze, a błędy związane z właściwym wyborem zakresu pomiarowego są wykluczone niemal w 100%. Cyfrowe cęgi pomiarowe Benning CM 5-1 wykonują także pomiar napięcia z niską impedancją wejściową (LoZ) dla skompensowania pojemności/indukcyjności wyindukowanego napięcia. Co więcej krótki czas oczekiwania na wynik pomiaru, jak również skanowanie wartości 5 razy na sekundę podnosi wiarygodność badania natężenia i napięcia prądu przyrządem Benning CM 5-1. Cyfrowe cęgi pomiarowe marki Benning zostały wyposażone w podświetlany wyświetlacz, który umożliwia pracę w zaciemnionych lub zadymionych pomieszczeniach – podświetlenie zostanie włączone automatycznie po wykryciu, przez zintegrowany czujnik, niewystarczającej jasności otoczenia. Dodatkowo gumowane boki obudowy pozwalają na pewny uchwyt urządzenia.  Maksymalne rozwarcie cęgów Benning CM 5-1 wynosi 35 mm, z kolei pamięć urządzenia typu HOLD pozwala zatrzymać wynik ostatniego pomiaru. Wszystkie te zalety sprawiają, że cyfrowe cęgi pomiarowe Benning CM 5-1 są chętnie wykorzystywane przez wykwalifikowanych elektryków, jak również personel z branży elektronicznej. Warto jednak zawsze pamiętać, że przyrząd ten przeznaczony jest do wykonywania pomiarów w środowisku suchym, co więcej nie wolno używać go do pomiarów w obwodach elektroenergetycznych o napięciu znamionowym powyżej 1000 V DC i 750 V AC.

Regularne i co ważniejsze precyzyjne  pomiary napięcia i prądu pozwolą uniknąć niebezpieczeństw płynących z użytkowania urządzeń elektrycznych. Cyfrowe cęgi pomiarowe Benning CM 5-1 zostały stworzone z myślą o pomiarach sprawności instalacji elektrycznej, która ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jej użytkowników. Co więcej precyzja badania, automatyczny wybór funkcji pomiarowej, jak również ergonomiczna konstrukcja wraz z funkcjonalnym wyświetlaczem cyfrowych cęgów Benning CM 5-1 powodują, że jest to przydatny przyrząd w codziennej pracy elektryka.

Korzystanie z urządzeń zasilanych energią elektryczną niesie ze sobą różnego rodzaju zagrożenia. Zdarza się także, że użytkownicy zapominają o niebezpieczeństwie związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem całej instalacji elektrycznej. Warto zatem regularnie wykonywać pomiary napięcia oraz przepływu prądu, wykorzystując do tego cęgi pomiarowe Benning CM 5-1 by mieć pewność, że elektryczność w naszym domu nie stwarza żadnego zagrożenia.

Dane techniczne cyfrowych cęgów pomiarowych BENNING CM 5-1

Wielkość skali 9999
Dokładność 0,90%
Napięcie AC 1,3 mV-750V
Napięcie DC 0,7 V-1000V
Prąd AC 0,9A-600A
Prąd DC 0,9A-600A
Rezystancja 1Ohm-10kOhm
Test połączeń/diod Tak/Tak
Pamięć/Funkcja HOLD
Metoda pomiarowa TRUE RMS
Maks. rozwarcie cęgów 35 mm
Kategoria pomiarowa Kat IV 600V

Cyfrowe cęgi pomiarowe BENNING CM 5-1 marki Benning – cena netto 999 zł

Producent: Benning

Dystrybutor: Lange Łukaszuk www.langelukaszuk.pl

Dodaj komentarz